Медики України продовжують відповідати на поширені запитання про коронавірус

Медики України продовжують відповідати на поширені запитання про коронавірус - фото 1

Коронавірусна інфекція з нами назавжди, — кажуть епідеміологи. Зменшення агресивності пандемії можна очікувати, коли рівень колективного імунітету досягне 60–70 відсотків.

На думку епідеміологів, коронавірус найлегше підхопити під час тривалого спілкування у закритому приміщенні. Наприклад, у дитячому садочку. Єдиний спосіб зменшити ризик зараження — створити безпечний простір з оптимальними температурою, вологістю повітря тощо.

«Для цього є спеціальні датчики, які контролюють певні параметри повітря. Ці дані самі по собі пов’язані з впливом на здоров’я дітей, але в комплексі призводять до такого поняття, як індекс вірусної загрози», — запевняє експерт з організації здорового простору Павло Бабіч.

Індекс свідчить, наскільки середовище сприятливе для виживання та поширення вірусів. А отже, наскільки воно безпечне для людей.

«Одна захворіла дитина, при тому, що індекс вірусного навантаження в приміщенні буде високим, — заразить відразу 30 дітей, а ці 30 малюків понесли все це додому, де бабусі й дідусі на вихідних, котрі входять до групи ризику», — вважає Павло Бабіч.

Розумні пристрої у дитячому садочку на Київщині контролюють рівень вірусного навантаження. Та сигналізують вихователям просто у додаток на смартфон, якщо потрібно знизити або підвищити температуру, провітрити приміщення чи ввімкнути фільтр.

«Сьогодні це, я думаю, буде наступний крок основної профілактики в закритих приміщеннях, саме вірусних інфекцій», — заявляє начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві, епідеміолог Олег Рубан.

З огляду на світовий досвід українські епідеміологи радять дотримуватися трьох основних запобіжних заходів у повсякденному житті.

«Це масковий режим у закритих приміщеннях, по-друге, це наявність антисептика — обробка рук, обличчя, третє — це соціальна дистанція», — запевняє Олег Рубан.

На найболючіші запитання щодо пандемії коронавірусу начальник головного управління Державної продовольчо-споживацької служби у Києві Олег Рубан відповідав і під час прямої трансляції.

«Збудник цей із нами назавжди — коронавіруcна інфекція, але якщо говорити про зменшення агресивності епідемії, це коли буде у нас формування колективного імунітету на рівні 60–70%», — розмірковує Олег Рубан.

Епідеміолог додає: зараз колективний імунітет в українців сформувався на тридцять відсотків.

«Враховуючи пандемію у світі з коронавірусної інфекції, необхідно донести інформацію до кожного. Цей проєкт суперово може донести до кожної родини, до кожної людини цю інформацію», — вважає начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Києві, епідеміолог Олег Рубан.

Олег Рубан — один із понад десяти експертів, хто поділився досвідом завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова "Запитай у лікаря".

«Як уникнути загрози зараження та що робити в разі хвороби — ці запитання залишаються актуальними, тому Фонд Ріната Ахметова і телеканал "Україна" продовжують проєкт "Запитай у лікаря"», — каже директорка департаменту комунікацій Фонду Ріната Ахметова Юлія Єршова.

За весь час трансляції у межах проєкту "Запитай у лікаря" переглянули вже понад мільйон глядачів.