Медики України отримали 140 кисневих концентраторів від Фонду Ріната Ахметова і ПУМБ

29.12.2020, 16:22
Медики України отримали 140 кисневих концентраторів від Фонду Ріната Ахметова і ПУМБ - фото 1

Зокрема 21 одиницю обладнання отримали Сумська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди, Полтавська клінічна лікарня № 5, а також харківські Обласна клінічна інфекційна лікарня і Багатопрофільна лікарня № 17.

«Загалом у грудні Фонд Ріната Ахметова і ПУМБ закупили та вже передали у 27 лікарень у різних регіонах України 140 кисневих концентраторів. Обладнання надано у межах проєкту "Боротьба з COVID-19 в Україні". Раніше Фонд, ПУМБ, ФК "Шахтар" і бізнеси групи "SCM" доправили до державних лікарень більше 200 апаратів ШВЛ високого класу, 200 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту і витратних матеріалів, 337 тисяч експрес-тестів і понад 1000 одиниць медичного та лабораторного обладнання», — сказала членкиня наглядової ради Фонду Наталя Ємченко.


Зі свого бокц, заступник керуючого регіональним центром банку ПУМБ у Харкові Андрій Євсєєв розповів, що сучасне обладнання, яке передає Фонд Ріната Ахметова і бізнеси "SCM", допомагає рятувати життя.

«Життя кожної людини безцінне. Тому ми продовжуємо підтримувати лікарні у важкій боротьбі з COVID-19. Важливо, що після закінчення пандемії коронавірусу обладнання сприятиме ефективному лікуванню інших хвороб», — заявив Андрій Євсєєв.


Головний лікар Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні Павло Нартов подякував Фонду і банку ПУМБ за допомогу:

— Сьогодні у нашій лікарні перебувають пацієнти із середньотяжким і тяжким перебігом хвороби. Поки коронавірус не відступає, нам постійно потрібні в достатній кількості ліки, обладнання, кисень, засоби індивідуального захисту та дезінфікуючі засоби. Вдячний Фонду Ріната Ахметова і ПУМБ за шість потужних кисневих концентраторів. Вони допоможуть нам якісно лікувати харків'ян.


Кисневі концентратори — це життєво необхідне обладнання для лікування хворих коронавірусом. Фонд і банк ПУМБ передають лікарям 10-літрові кисневі концентратори Jiangsu Konsung Bio-Medical Science and Technology Co. Ltd "KSOC-5". Ця модель може одночасно забезпечувати киснем двох пацієнтів, які потребують відповідної підтримки під час лікування COVID-19. Вони можуть бути використані в лікуванні не тільки захворювань органів дихання, а й серцево-судинної, і церебральної судинної систем, а також при гіпоксії.


Рінат Ахметов виділив 300 мільйонів гривень на допомогу Україні в боротьбі з коронавірусом. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину. Для ефективної роботи Фондом було створено проєкт "Боротьба з COVID-19 в Україні", який став частиною програми "Рінат Ахметов — Порятунок життів". Проєкт не має аналогів в країні. Це найсистемніша та наймасштабніша приватна ініціатива, яка спрямована на допомогу державним медичним установам.

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: