Медики Скадовська розповіли про нещасні випадки під час курортного відпочинку

Фото: Фонд Ріната Ахметова - фото 1
Фото: Фонд Ріната Ахметова

На курортах України море днями прогріється до +24. До Чорноморського узбережжя вже потягнулися десятки тисяч туристів. Та саме під час відпочинку трапляється більшість нещасних випадків. Це статистика швидкої. Медики розповіли що може не тільки зіпсувати відпустку, а й здоров’я.

До швидкої Скадовська надійшов виклик на пляж. Повідомили про чоловіка, який знепритомнів. Ушпиталення, на щастя, не знадобилося. Хоча салон цього авто – немов палата реанімації.

Перегрів, отруєння, перелами – усе це псує здоров'я відпочивальників щоліта – перераховує напасті фельдшер Руслан Харченко.

Але найважче з плавцями і нирцями. Вони найчастіше недооцінюють небезпеку.

«У цій машині ми врятували життя хлопцю, який пірнув у море і зламав шию», – розповів фельдшер Скадовської станції швидкої медичної допомоги Руслан Харченко.

За такої травми головне – знерухомити потерпілого. Руслан та його колеги використовують вакуумний матрац.

Працює бригада швидкої і на острові Джарилгач. Від Скадовська до українських Мальдівів, як іще називають це місце, можна дістатися лише морем. Туристам медики радять ретельно обирати перевізників.

«До нього з берега чотири кілометри. Цю відстань деякі люди долають на плавзасобах, які не дуже підходять для перевезення пасажирів, тому буває, що лодки перевертаються», – пояснив завідувач скадовської станції швидкої медичної допомоги Валерій Березовський.

Рятує швидка і тих, хто вирішив зробити селфі у чагарниках, де господарюють отруйні комахи та змії.

Уздовж узбережжя від Скадовська до Лазурного зараз працюють чотири бригади швидкої. Навантаження колосальне, адже і ковідних пацієнтів вистачає.

Два роки тому швидка Скадовська оновила автопарк. Сучасний реанімобіль замінів старий "уазік". Завдяки проєкту Фонду Ріната Ахметова "200 швидких для України" нові автівки екстреної допомоги доправили до кожного регіону країни.

«Дуже вдячні Рінату Ахметову за таку гарну машину, за обладнання, яке ідеально підібрано. Працювати в такій машині набагато легше, зручніше. І можемо надати допомогу більш якісно», – розповіла старший фельдшер Скадовської станції швидкої медичної допомоги Марина Дудар.
«За два роки ця машина пройшла 78 тисяч кілометрів. Ми виконали 3 тисячі викликів. З цих викликів добра тисяча – це конкретно спасіння життя людини», – поділився Валерій Березовський.

Тільки за один рік роботи дві сотні таких швидких можуть врятувати пів мільйона життів!

Реклама

Реклама