Медики Кривого Рогу скаржаться, за жовтень недоотримали обіцяних премій

Медики Кривого Рогу скаржаться, за жовтень недоотримали обіцяних премій - фото 1

Замість доплати у 300%, заплатили половину. Медики Кривого Рогу скаржаться, за жовтень недоотримали обіцяних премій. Декому взагалі нарахували лише шосту частину. Між тим усі вони контактують із хворими на Ковід-19 та щодня ризикують власним здоров’ям.

Хто гарантує доплати медикам? Та чому виникає градація на суми?

Близько сотні медиків зібралися біля кабінету генерального директора сьомого криворізького медзакладу. Вимагають обіцяні державою 300% надбавки за лікування хворих на коронавірус. Наталя розповідає, працює медсестрею в інфекційному відділенні вже 20 років. Ковідним пацієнтам допомагає з початку епідемії. Але минулого місяця за роботу отримала лише половину очікуваної доплати.

«Нам проплати в повному обсязі немає. У квітні місяці був у нас у відділенні один хворий і нам виплатили всі 300%, а зараз у нас у відділенні 18 ковідних, і 11 з них чекають свої результат. А грошей ми не отримуємо в повному обсязі», — розповідає медсестра лікарні № 7 Наталя Шкляр.

Медики жаліються, кожного дня ризикують своїм життям, а тому вимагають повної надбавки за роботу. Щоправда, говорити відкрито готові не всі. Ця жінка працює у відділенні реанімації. Просить не показувати обличчя та не називати ім’я, адже боїться булінгу з боку колег і керівництва:

«Нам не виплачують зарплатню у 300% мотивуючи тим, що не вистачає коштів. Обіцяні 4.5 млн не виділено на зарплатню, а виділили лише 2.5 млн. Нам виплатили сестрам — 150%, лікарям — 200%, санітаркам — 50%. Заплативши ці кошти, нам сказали нікуди не звертатися. Якщо вас щось не влаштовує, то пишіть заяву і йдіть влаштовуйтесь в іншу лікарню».

Доплати медикам за роботу з Ковідними пацієнтами гарантує Національна служба здоров’я України. На офіційному сайті зазначено: за лікування хворих медзаклади вже отримали майже 3 з половиною мільярди гривень. Із них – 2,5 – спрямували на лікарні зі стаціонарами:

«Тариф, за яким НСЗУ оплачує послуги медзакладів за надання допомоги хворим на COVID-19 чи з підозрою на нього, включає доплати медикам, які безпосередньо працюють з такими пацієнтами, у розмірі до трьохсот відсотків до заробітної плати. За здійснення цих доплат лікарям та медпрацівникам закладу несе відповідальність головний лікар».

Саме до, а не всі 300%. Пояснює нам і виконувач обов’язків гендиректора сьомого криворізького медзакладу. За словами Петра Стародубського, розмір надбавки лікарю, медсестрі чи санітарці визначають разом зі спеціальною комісією.

«Ми заплатили лікарям 200%, сестрам 150%, санітаркам 50%, ліфтерам — 25%. Напевно, все-таки лікар несе велику відповідальність за життя хворого. Медсестра несе певне навантаження з виконання лікарських призначень і санітарочка, їх праця ми цінуємо. Якби всім виплатити по 300% для це треба 4.5 млн гривень, НСЗУ нам перераховано 2,5 млн. І медикаменти купити, і кисень, і забезпечити доплати», — повідомляє Петро Стародубський, в.о. генерального директора лікарні № 7.

Очільник закладу переконує, усі його працівники і надалі отримуватимуть надбавки залежно від навантаження. Нині у сьомій лікарні рятують майже півсотні ковідних пацієнтів.

Реклама