Має рідкісний побічний ефект: у Данії та Швеції призупинили щеплення вакциною Moderna

Фото: Reuters  - фото 1
Фото: Reuters

Країни вирішили припинити процес щеплення молодих людей препаратом компанії Moderna через повідомлення про рідкісні випадки серцевих захворювань серед вакцинованих.

Тимчасом як у Швеції припинили щеплення вакциною Moderna людей, молодших за 30 років — у Данії вакцину не будуть використовувати серед неповнолітніх. Про це пише Тhe National.

Дані Національного агентства охорони здоров’я Швеції вказують на ризик міокардиту і перикардиту серед молодих людей, яким ввели вказаний препарат. Зв’язок між щепленням та захворюванням особливо помітно після другої дози. Проте в Агентстві заявили, що ризик отримання ускладнень є дуже невеликим.

Зазначається, що це не перше повідомлення про ускладнення після щеплення препаратом Moderna. Раніше Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) заявляло, що між серцевим запаленням та застосуванням Pfizer та Moderna є зв’язок.

ЕМА запропонувало вказувати серцеві захворювання, до яких може призвести вакцинування зазначеними препаратами, як можливі побічні ефекти. Також повідомляється, що такі випадки найчастіше виникали протягом перших 14 днів після щеплення та після другої дози у молодих чоловіків.

Реклама

Раніше ми писали, що ВООЗ схвалила першу вакцину проти малярії для дітей. Науковці працювали над препаратом близько 30 років. Потім за допомогою пілотної програми, яка проходила у Кенії, Гані та Малаві протягом трьох років, де вакцинували понад 800 тисяч дітей, ВООЗ прийняло рішення про ліцензування препарату.

Також ми повідомляли, що в Україні у півторарічної дитини з Рівненської області стався параліч внаслідок захворювання поліомієлітом. До цього батьки свідомо відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами, через релігійні переконання.

Яна Кривобок
Яна Кривобок Редактор сайту 34.ua. Пишу про актуальні події Дніпра і України. У фокусі: соціальна сфера і культура.

Реклама