Матерів загиблих бійців оглянули у "Мечникова"

20 серпня, 19:23
Матерів загиблих бійців оглянули у "Мечникова" - фото 1

Двадцять жінок отримали консультації кардіологів, хірургів, лора. Крім цього, з матерями, які втратили синів на передовій, поспілкувалися психологи.

У черзі до гастроентеролога Антоніна Іванівна розповідає нам про сина. Згадує: її Сергій загинув у Донецьку в чотирнадцятому. Йому було 46. У чоловіка залишилися дружина та син.

«Закликали його навчати хлопців мінометній справі. Тому що він в Афганістані був мінометником. Він нам не зізнавався, що він служить у військах. Увесь час: я навчаю, навчаю. Коли перестали приходити телефонні дзвінки, коли ми перестали з ним спілкуватися, тоді, тільки після його загибелі в пісках, ми дізналися, що він загинув від обстрілу градом», — розповідає пацієнтка з Нікополя Антоніна Рибченко.

Мати героя каже, що через втрату та постійний стрес здоров'я погіршилося. Зараз Антоніна Іванівна має проблеми з печінкою, травленням і серцем. Сьогодні її оглянули лікарі "Мечникова".

Загалом на консультацію приїхали 20 матерів загиблих воїнів. Їхнє здоров’я перевірили з десяток спеціалістів: невропатолог, гінеколог, хірург, кардіолог. Усім пацієнткам зробили УЗД та взяли необхідні аналізи.

«Ми розповідаємо, доносимо про те, що рекомендовано постійне лікування, контроль, призначаємо повторні дати консультацій. Або в телефонному режимі консультації, щоб якось скоригувати лікування», — повідомляє Світлана Медведик, лікарка-кардіологиня поліклініки ОКЛ ім. І. Мечникова.

Також усі пацієнтки змогли перевірити зір. Діагностику провели фахівці Офтальмологічної клініки.

«Обласна офтальмологія теж почала участь в акції. З огляду на те, що ми на сьогодні найбільш оснащені в плані офтальмології, ми готові відкрити свої двері і дати все своє обладнання, усі знання своїх лікарів, в межах того, щоб надавати допомогу таким пацієнтам», — ділиться Світлана Устименко, директорка Обласної клінічної офтальмологічної лікарні.

На Дніпропетровщині — тисячі сімей військових. За один день усіх оглянути неможливо, — кажуть медики. Тому консультації проводять почергово. Напередодні приймали матерів загиблих героїв П’ятихатського району. Сьогодні — Нікопольського.

«У кожної мами здоров'я перебуває на межі. Це і психологічні зриви, і хвороби, які повиходили після смерті синів. Їм необхідна медична допомога. Тисячі героїв віддали життя за те, щоб ми могли зустріти свято незалежності. 3 000 героїв пройшли через нас. Ми більше зараз спілкуємося з їх близькими та робимо все можливе, щоб їм допомогти», — розповідає головний лікар ОКЛ ім. І. Мечникова Сергій Риженко.

Медики кажуть: збираються прийняти родини бійців з усієї області. Пацієнтів за необхідності ушпиталять і проведуть операції.

Поділитися: