Машина-амфібія розчищає затоку Дніпра від мулу та водоростей

17 серпня, 19:18
Машина-амфібія розчищає затоку Дніпра від мулу та водоростей - фото 1

Машина-амфібія на Дніпрі. Вона розчищає річку від мулу та водоростей. Коштує три з половиною мільйони гривень, і вже є на балансі області. Зараз працює на житловому масиві Червоний Камінь. Що це за чудо-машина? Та що вона вміє?

Загрібає сміття, зрізає водорості та очерет. Затоку Дніпра чистять по-новому. Спеціальною швецькою машиною.

Микола Грохольський — водій. Раніше працював на екскаваторі. Каже: управління машиною-амфібією — схоже. Тож нову техніку опанував швидко.

Місцеві кажуть: взагалі не пам’ятають, аби цю затоку раніше чистили. Останні 10 років купатися тут неможливо, — каже Сергій Колодніков.

«Водорості покривали практично все. Тобто 2–3 метри від берега — вже були водорості. Була вузька протока, і все на цьому закінчувалося», — розповідає житель Дніпра Сергій Колодніков.

А от рибалки побоюються, що після такого очищення все знову заросте, та й риби буде менше.

«На другий рік все буде так само. Зверху збивають, а молоді побіги будуть по-любому. Він не бере під корінь», — ділиться житель Дніпра Роман Сириця.

Та комунальники запевняють, що нова машина-амфібія косить водорості під корінь. Загалом планують почистити близько 10-ти гектарів. Більш ніж половину робіт уже закінчили.

«Тут були тони водоростей і очерету. Вивозили машинами. Течії не було. Тут просто болото вже було. Розчистили — течія пішла. І уже немає запаху, як це було. Далі осипаємо піском. Робимо пляж. І восени запустимо малька», — повідомляє Ігор Геращенко, заступник директора КП "Лабораторія якості життя".

Очищення затоки Дніпра — пілотний проєкт. На машину-амфібію з бюджету області виділили три з половиною мільйони гривень. Вона може косити рослини й на суші.

«Ми подумуємо вже про те, щоб купити ще декілька подібних одиниць. Ми хочемо на базі КП "Лабораторія якості життя" створити повноцінну швидку екологічну допомогу. Яка буде вирішувати гострі екологічні проблеми на Дніпропетровщині», — ділиться заступник голови облради Мгер Куюмчян.

Очищення затоки Дніпра на Червоному Камені планують завершити до кінця тижня. Якщо проєкт буде вдалим, в області складуть план, які водойми чиститимуть надалі.

Поділитися: