Майже 40 мешканок області можуть в цьому році зробити безоплатне ЕКЗ

27 серпня, 16:01
Майже 40 мешканок області можуть в цьому році зробити безоплатне ЕКЗ - фото 1

Таке лікування безпліддя фінансується державою.

Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації.

«Кожна 4-5 пара стикається з проблемою безпліддя. Все частіше українці звертаються до допоміжних репродуктивних технологій, серед яких - екстракорпоральне запліднення. Ця процедура дуже дорога - від 60 до 100 тисяч гривень у приватних клініках. Щороку кілька десятків мешканок Дніпропетровщини мають нагоду зробити її безоплатно. Для цього вже понад 10 років діє державна програма», – розповіла головна спеціалістка відділу лікувально-профілактичної допомоги дітям та матерям департаменту охорони здоров’я Катерина Каїра.


За її словами, безкоштовне екстракорпоральне запліднення доступне для жінок з трубним фактором безпліддя – за відсутності або повної непрохідності маткових труб. Безкоштовно пройти лікування можна лише один раз. Для цього потрібно звернутися до гінеколога - він проведе обстеження, при необхідності пролікує виявлені запальні процеси та направить до обласного центру планування сім’ї. Там комісія вирішить, чи направляти документи пацієнтки на розгляд в МОЗ України. Комісія міністерства і прийме остаточне рішення.

Нагадаємо, раніше лікарі Мечникова оглянули сиріт в навчально-реабілітаційному центрі. Це діти з вадами розвитку та патологіями.

Також в Дніпрі місцева влада зустрілася з пенсіонерами. Поговорили про проблеми в медичній сфері, в форматі "запитання-відповідь".

А ще в області більше 1.2 тисячі медпрацівників отримали доплати від держави за липень. Грошові надбавки отримали медики, які в минулому місяці надавали допомогу хворим COVID-19.

Джерело: Дніпропетровська ОДА
Поділитися: