Майже 200 підроблених COVID-документів виявили впродовж минулого тижня

Майже 200 підроблених COVID-документів виявили впродовж минулого тижня - фото 1

Національна поліція систематично працює над виявленням незаконного виготовлення та реалізації підроблених сертифікатів про вакцинацію та довідок про проходження тестування на COVID-19.

Вчора, 18 жовтня, під час робочої наради голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив, що Нацполіція, Мінцифри, МОЗ та інші правоохоронні органи регулярно працюють над виявленням підроблених сертифікатів про вакцинацію та довідок про проходження тестування на COVID-19.

«Оскільки вакциновані та протестовані громадяни мають певні привілеї під час карантину, з’являється попит на підроблені COVID-документи. На жаль, не всі розуміють важливість вакцинації та формування колективного імунітету. Врешті для того, аби виключити будь-які зловживання, поліція відстежує та документує усі факти надання послуг з фальшування медичних документів, пов’язаних з COVID-19», – розповів Ігор Клименко.

На минулому тижні поліція провела 35 обшуків. Також виявлено незаконну діяльність трьох лікарів у Києві, в Дніпропетровській та Черкаській областях. Правоохоронці вилучили понад 70 міжнародних сертифікатів про вакцинацію та більше 100 ПЛР-тестів.

Відомо, що були заблоковані два телеграм-канали – через них здійснювали замовлення.

Зауважимо, що впродовж минулого тижня розпочато майже 90 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації від COVID-19. З них більше 70 фактів виявили працівники Державної прикордонної служби під час перевірки документів при перетині державного кордону.

Зокрема, нагадуємо, що наразі майже всі області України перебувають у «червоній» та «помаранчевій» карантинній зоні. Там діють певні обмеження, яких громадяни повинні дотримуватися. Винятком є лише ті особи, які вакциновані або мають чинний негативний результат ПЛР-тесту на коронавірусну хворобу.

Також ми писали, що в Україні за минулу добу, 18 жовтня, коронавірусну інфекцію діагностували у 15 579 чоловік. Найбільше випадків зараження COVID-19 зареєстрували в Одеській і Харківській областях.

Реклама

Реклама