Майже 14 тисяч переселенців знайшли прихисток у Кам'янському

Майже 14 тисяч переселенців знайшли прихисток у Кам'янському - фото 1

Близько 14 тисяч вимушених переселенців. Саме стільки людей знайшло прихисток від війни у Кам'янському. Міська влада, соціальні служби, волонтери та небайдужі містяни роблять усе можливе, аби підтримати українців.

«Те ж житло, те ж таки харчування, той самий одяг — будь-яке питання, з яким би ми не звернулися, — скрізь отримували допомогу», — говорить переселенка з Донецької області Інна.
«На базі наших територіальних центрів проживає понад сто вимушених переселенців. Тут також організовано місця, де ми видаємо людям одяг, видаємо продукти харчування, надаємо психологічну допомогу, надаємо медичну допомогу», — повідомив міський голова Кам’янського Андрій Білоусов.

Окрім територіальних центрів, вимушених переселенців розміщують у гуртожитках.

«Скаржитися нам гріх, у нас усе є, все підвозять, видають. Ходимо з дітьми на майданчики гуляємо», — сказала багатодітна мама, переселенка з Покровська Яна.
«Створили їм ті умови, які тільки можна створити для своїх рідних і близьких. Тому що ми вважаємо їх уже ріднею. На сьогодні у нас розміщено тут 35 осіб. Це переважно родини. Родини з дітьми. Це Донецька, Луганська і Харківська області», — повідомила заступниця директора Кам'янського вищого професійного училища Тамара Плоха.
Від початку війни до Кам’янського щоденно прибувало близько пів тисячі людей. Соціальні служби міста відчули значне навантаження. Втім працювали тоді і працюють нині, аби допомогти українцям, які потрапили у біду.
 
«Вони проводять велику роботу, і я, як їх керуючий керівник, хочу їм всім подякувати, вони як бджілки працюють 24 на 7. Від документа, від прибуття нашої переміщеної особи, все організовано, заселення у нас ведеться цілодобово, вони всі на телефонах», — повідомляє заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Колісніченко.

Зараз же — тільки до головного центру Кам'янського щодня звертається близько чотирьох сотень переселенців. А таких філіалів у місті — шість. Там люди отримують продуктові набори.

«Видано харчових наборів 5304. Картоплі видано 53 тонни. Районна військова адміністрація допомагає, місто, мер — всі працюють», — зазначив директор міського Центру надання соціальних послуг Ігор Сай.
«Це по всіх громадах така робота ведеться, флагманом і прикладом є дійсно місто Кам'янське. Тому сьогодні приїхали подивитися, як цей процес іде. Я задоволений тим, що сьогодні така робота дійсно є, яка сьогодні увага надається людям», — сказав начальник Кам’янської військової адміністрації в області Олег Гапіч.

Загалом у Кам’янському районі зараз перебуває майже 27 тисяч переселенців.

Раніше ми писали про те, що ЗСУ ліквідували близько 27 700 російських солдатів.

Реклама

Наталія Богиня
Наталія Богиня Кореспондентка, ведуча програми «Деталі». Працюю на телеканалі з 2018-го. Це моє перше місце роботи. Починала свій шлях журналістом на сайті 34.ua. Через півроку зрозуміла, що хочу спробувати себе на телебаченні. Обожнюю свою роботу, бо тут я вперше політала на літаку, спробувала каякінг, спустилася до шахти. А ще - полюбляю їздити на зйомки по області.

Реклама