Луганська область отримала від Фонду Ріната Ахметова два апарати ШВЛ

15.06.2020, 12:01
Луганська область отримала від Фонду Ріната Ахметова два апарати ШВЛ - фото 1

Нове обладнання Фонд і "ДТЕК" передали до Центральної міської лікарні Рубіжного.

Подія відбулася в межах проєту "Боротьба з COVID-19 в Україні" — однієї з головних складових великої програми "Рінат Ахметов — Порятунок життів"

«Фонд передає державним закладам охорони здоров'я 32 апарати ШВЛ. Це найбільша партія, яка перетнула кордон України з початку карантину. Вдалося виконати практично неможливу задачу. Адже апарати ШВЛ довелося шукати по всьому світу тоді, коли попит на них стрімко зріс. Але ці складності позаду, і ми передаємо сучасне обладнання до державних медзакладів у найрізноманітніших куточках країни. Таким чином, високоякісна медична допомога буде доступна максимально великій кількості людей. Позаяк працювати апарати будуть довгі роки, будуть врятовані тисячі життів», — розповіла членкиня Наглядової ради Фонду Наталя Ємченко.


Вручаючи сертифікат на апарати штучної вентиляції легенів, представник "ДТЕК" Віталій Шевченко зазначив, що регіону вкрай необхідна підтримка в боротьбі з поширенням коронавірусу.

«Тільки спільними зусиллями представників суспільства, бізнесу і влади ми здатні допомогти країні у вирішенні тих питань, які стоять перед нею в цій надзвичайній ситуації», — сказав Віталій Шевченко.


Як зазначив керівник Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай, допомога Фонду виявилася дуже необхідною:

— Я хотів би вкотре подякувати Фонду Ріната Ахметова за допомогу Луганській області. Ми вже отримували захисні костюми для медиків і експрес-тести, а тепер дочекалися апаратів ШВЛ. Я знаю, що за них у світі йшла справжня боротьба. І все ж, у нас вони з'явилися саме вчасно.


Нові апарати ШВЛ вразили медиків не тільки своїми можливостями, але й зовнішнім виглядом.

«Від себе особисто та усіх медичних працівників лікарні хотів б подякувати Фонду Ріната Ахметова за неоціненну допомогу і розуміння проблем охорони здоров'я. Мені навіть складно уявити, що це саме апарат ШВЛ — настільки він сучасний і крутий. Це апарат високого класу. Велике спасибі!» — сказав директор Центральної міськлікарні Рубіжного Едуард Кравченко.


Крім того, медики отримали приємний і водночас корисний подарунок від Фонду — сертифікати на комплект медичного спецодягу. Лікарі зможуть за QR-кодом обрати необхідні розміри одягу, який буде зшитий за спецзамовленням.


Раніше Фонд Ріната Ахметова передав Луганській області 30 тисяч експрес-тестів для виявлення SARS-CoV-2, 6 тисяч захисних костюмів для медиків, аксіометри, пульсометри та інші засоби індивідуального захисту.

Також апарати штучної вентиляції легень від Фонду Ріната Ахметова отримали медики Львова, Івано-Франківська і трьох міст підконтрольної частини Донецької області — Краматорська, Костянтинівки та Бахмута. Загалом державним закладам охорони здоров'я буде передано 200 одиниць найсучасніших моделей цієї техніки.

"Боротьба з COVID-19 в Україні" — це масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти в порятунку життя людей. Він реалізується за програмою "Рінат Ахметов — Порятунок життів". Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, в рамках цієї програми був реалізований проект "200 швидких для України". Тоді за рекордно короткі півроку державні медзаклади в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, які здатні долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легень для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато з цих швидких задіяні в боротьбі з епідемією у всіх областях.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Джерело: Фонд Ріната Ахметова
Поділитися: