Лікарня Покровська отримала два апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

14 жовтня, 14:33
Лікарня Покровська отримала два апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова - фото 1

У лікарнях Донецької області закінчуються місця для хворих на COVID-19. За даними Міністерства охорони здоров'я, у медзакладах першої хвилі передбачено 1 143 ліжка, і вони майже всі — зайняті.

До того ж, у регіоні щодня фіксують сотні нових випадків. Де розміщати постраждалих від вірусу та чи готові до цього лікарі?

Після оновлення карантинних зон Покровськ опинився у "помаранчевій". Місцеві лікарі кажуть про стрімке зростання кількості хворих на коронавірус.

«Те, що була можливість зробити в умовах нашої лікарні, ми спробували створити тут», — розповідає Віктор Шило, заввідділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Щоб упоратися з напливом пацієнтів, медики змушені переоснащувати це дитяче відділення.

«Ми не знаємо, який реальний буде наплив хворих. Сьогодні ми розраховуємо на 25 місць. Але цілком можливо, що цих хворих буде набагато більше», — повідомляє Юрій Бородін, в. о. генерального директора Покровської лікарні інтенсивного лікування.

Раніше хворих із Покровська транспортували до інших міст. Для багатьох така подорож була вкрай небезпечною.

«Ось ми нещодавно відправляли пацієнта до Костянтинівки. 70 кілометрів довезти — треба було молитися, щоб довезти цього пацієнта», — продовжує Юрій Бородін.

Покровська лікарня була у так званій другій хвилі медичних закладів. Її залучили, коли епідеміологічна ситуація в регіоні — загострилася.

«Щоб розгорнути і повномасштабно організувати роботу з пацієнтами, які будуть заражені вірусом Covid-19, ми отримали два апарати ШВЛ, новітніх апарати ШВЛ європейського виробництва від Фонду Ріната Ахметова», — ділиться Юрій Бородін.

Через зростання кількості хворих, апарати штучної вентиляції легень від Фонду Ріната Ахметова та компанії Метінвест встановлюють у палатах інтенсивної терапії.

«Завдяки Фонду Ріната Ахметова ми маємо можливість за допомогою цих апаратів розширити спектр послуг для пацієнтів», — розповідає Віктор Шило.

Ці пристрої високотехнологічні, — кажуть лікарі. Вони мають багато важливих функцій, які допоможуть рятувати життя хворих.

«Пацієнт зможе безболісно перейти з режиму ШВЛ на режим самостійного дихання. Тобто тут апарат сам підлаштовується під пацієнта», — продовжує Віктор Шило.

Фонд Ріната Ахметова першим в Україні долучився до світової боротьби з пандемією. Спочатку лікарні отримали сотні тисяч експрес-тестів на Covid-19 та засоби індивідуального захисту. Тепер Фонд передає вкрай важливі апарати штучної вентиляції легень.

«Хотілося б сказати слова подяки Фонду Ріната Ахметова, який уже не вперше приходить на допомогу жителям Донбасу», — повідомляє Ярослав Хатнянський, заступник Покровського міського голови.

Від початку карантину допомогу Ріната Ахметова отримали сімнадцять областей України. Загалом закупили 204 апарати ШВЛ. Більшість із них уже передали до державних лікарень.

«Ці апарати призначені не тільки для лікування хвороби Covid-19. Вони багатофункціональні. Лікарі це оцінять, оцінять пацієнти», — ділиться Валерій Яковенко, генеральний директор шахтоуправління "Покровське".
Поділитися: