Лікарня ім. Мечникова отримала обладнання для пришвидшення ПЛР-діагностики

09.06.2020, 16:58
Лікарня ім. Мечникова отримала обладнання для пришвидшення ПЛР-діагностики - фото 1

Американську автоматизовану систему виділення нуклеїнових кислот “King Fisher” придбали обласним коштом — за 2,3 мільйони гривень.

Вона допоможе у п’ять разів пришвидшити ПЛР-тестування (з 5 годин до однієї) на коронавірус. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

«Наші госпітальні бази мають бути озброєні найсучаснішим обладнанням. Аби ефективно боротися з коронавірусом та успішно лікувати хворих. Від початку епідемії закуповуємо для лікарень апарати ШВЛ, концентратори кисню, приліжкові монітори, портативні рентген-апарати, автоматизовані дозатори для ін’єкцій. Нині підсилили лабораторію лікарні ім. Мечникова новітнім апаратом американського виробництва. Прилад допоможе у декілька разів пришвидшити процес ПЛР-тестування», — зазначив очільник області.


ПЛР-діагностика — це складний процес, розбитий на декілька кроків. Спочатку отриманий від пацієнтів біоматеріал готують для першого етапу дослідження. Виділяють нуклеїнові кислоти — безпосередні збудники інфекції. Після цього вже можна переходити до другого етапу — визначення виду вірусу.

«Завдяки обласній владі лікарня ім. Мечникова отримала унікальне обладнання. Воно дозволить робити тисячу аналізів на добу. Дослідження можемо проводити без участі людей. Апарат сам готуватиме проби», — розповів головний лікар лікарні імені Мечникова Сергій Риженко.


Лікарня ім. Мечникова отримала обладнання для пришвидшення ПЛР-діагностики - фото 117836

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що за добу у Кривому Розі від COVID-19 вилікувалися три пацієнти. Загальна кількість видужалих від коронавірусу у місті сягнула рівня у 191 людину.

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Джерело: Дніпропетровська ОДА
Поділитися: