Лікарі лікарні ім. Мечникова оглянули дітей реабілітаційного центру

18 серпня, 22:05
Лікарі лікарні ім. Мечникова оглянули дітей реабілітаційного центру - фото 1

У реабілітаційному центрі готуються до школи. Там навчаються діти з вадами розвитку та патологіями. Вони під час пандемії – у групі ризику. До закладу приїхали лікарі "Мечникова". Вони не лише оглянули дітей, а й дали поради педагогам, як навчати і навчатись безпечно.

Сніжанні – 7 років. Останні три вона живе в реабілітаційному центрі. Її батьків позбавили прав за пияцтво. А у самої дитини – вади розумового розвитку. Дівчинка каже: любить шкільні уроки і вже чекає на перше вересня.

«Я люблю уроки робити. Малювати, писати. Мені подобається тут гуляти, подобається школа», — розповідає Сніжанна, яка проживає у навчально-реабілітаційному центрі.

Сьогодні дівчинку оглянули "мечниківці" та медики Дитячої обласної лікарні.

«Соціально досить адаптована. Контактує з великою охотою. Затримка мовного розвитку для семирічної дівчинки, звичайно, є. Тут є, на мою думку, поле для діяльності логопедів», — робить висновок Вікторія Лісівець, нейрохірургиня Обласної дитячої лікарні.

Про здоров’я маленької Сніжанни турбується і її старша сестричка, яка також проживає у центрі.

«Вона на днях захворіла, я дуже переживала, щоб вони одужала, і вона за дні вже почуває краще. Мені так хорошо було, весело, коли вона бігає, веселиться і з кимось грає», — ділиться Катерина, що проживає у навчально-реабілітаційному центрі.

Лікарі оглянули дев'ятнадцятьох діток. Усі вони — сироти. Мають хромосомні хвороби або вади розвитку. Отримали консультацію щелепно-лицевого хірурга, невропатолога і лора. Також усім зробили УЗД.

«Ми дуже вдячні цій зустрічі. Дуже вдячні працівникам лікарні ім. Мечникова, Сергію Риженко, які відвідали заклад, у нас є велика потреба. Ми дуже потребуємо підтримки цим діткам, особливо в цей час, коли ми не можемо виїхати, не можемо відвідувати лікувальні заклади», — повідомляє Світлана Лебідь, директорка навчально-реабілітаційного центру.

Загалом у центрі навчається 190 дітей із психо-фізичними вадами. Більшість має родини, тож сюди приїжджають на навчання та реабілітацію. Лікарі кажуть: малеча з такими патологіями — у групі ризику під час пандемії коронавірусу. Тож головна задача — не занести інфекцію до закладу.

«Дуже важливо, щоб усі діти, які прийшли до школи 1-го вересня, не захворіли на вірусну інфекцію. Особливо Ковід. Випадки якого ми реєструємо щодня. На сьогодні 1 770 випадків по області. Це велика цифра. 40 осіб, на жаль, померли. Ми робимо все можливе, щоб утримати масштаби поширення цієї епідемії. Проводимо тестування. Для нас важливо, щоб діти, які приходили вчиться, не хворіли, і всі педагоги, і обслуговуючий персонал розуміли, що необхідно зробити для того, щоб інфекція у шкільних колективах не поширювалася. Ось саме тут ми бачимо приклад кращого навчального закладу, де отримують лікування і знання діти дуже важкі. 19 дітей є абсолютними інвалідами, у яких немає ні мами, ні тата, ні сестри, ні брата. Педагоги займаються не тільки їх навчанням, а й вихованням. Дуже важливі моменти, які дозволять не захворіти всім, хто буде вчиться в цих навчальних закладах. Термометрія, яка повинна проводиться у школах щодня, виявлення всіх хворих дітей, які будуть приходити до школи або приїжджати. Це обов'язково, щоб вони займалися в одному класі, щоби потоки не зустрічалися, щоб у їдальнях було індивідуальне годування для певних груп дітей, які приходять на заняття. Обов'язково перевірка і тестування педагогів, які мають симптоми захворювання. Всі ці моменти ми сьогодні обговорили і з педагогічним складом і сподіваємося, що цей навчальний рік не принесе нам ніякої біди. Всі діти, які навчатимуться тут і в інших навчальних закладах, будуть діагностовані своєчасно і будуть отримувати своєчасну допомогу. Для цього необхідно, щоб у кожній школі був медичний працівник, який за всім буде стежити. Люблю всіх педагогів, але розумію, що звичайнісінька Рябова медсестра надасть більше меддопомоги, ніж найвисокоосвіченіший педагог або директор школи. Я сьогодні закликаю всіх керівників районів, міст, забезпечити всі шкільні, дошкільні установи медпрацівниками, які спостерігатимуть за здоров'ям наших дітей», — розповідає Сергій Риженко, головний лікар ОКЛ ім. І. Мечникова.

Про правила карантинного навчання медики говорили на окремій зустрічі з педагогами. Домовилися, що у "Мечникова" готові проводити лабораторні дослідження, зокрема ПЛР-тестування.

«Завдання лікарні ім. Мечникова забезпечити здоров'я не тільки дорослому населенню, але і, цілі Сергія Риженка, щоб здоровими були і дитяче населення міста Дніпро і Дніпропетровської області. Вже більше 10 років ми опікуємо кілька дитячих дошкільних, і шкільних установ. Звичайно ж, ми опікуємо ті дитячі установи, де перебувають дітки з різними захворюваннями. І зараз наша мета, щоб діти крім того, що у них є супутня важка паралогія, не захворіли інфекцією ковід», — ділиться Ірина Китова, заступниця головного лікаря з акушерсько-гінекологічної допомоги.

 

Поділитися: