Лікар-алерголог розповів, як алергіки переносять коронавірус

Лікар-алерголог розповів, як алергіки переносять коронавірус - фото 1

Чи варто алергікам робити щеплення, які захисні маски та антисептики можуть нашкодити, та чому виникає алергія на улюблену дружину… Професор Юрій Бісюк відповідає на запитання, які хвилюють багатьох. Він долучився до популярного медійного проєкту і майже годину спілкувався з глядачами.

Стажування у Сполучених штатах, Європі та Ізраїлі. Спільні проєкти з медиками Бостона й Вашингтона. Всесвітній досвід боротьби з алергією професор Юрій Бісюк використовує для допомоги українським пацієнтам.

«21 століття офіційно назвали пандемією алергій. В Україні приблизно від тридцяти до сорока процентів населення може страждати алергією в тому чи іншому вигляді», – розповів професор алергології, імунології, дерматології Юрій Бісюк.

Реклама

До лікаря звертаються тисячі людей. Найпопулярніші – алергії на пилок рослин, укуси комах, продукти та ліки. А нещодавно з незвичайною скаргою прийшли жінка з чоловіком.

«Чоловік сказав, що у нього алергія на дружину. Коли ми провели дослідження, то виявили, що у нього був вид алергії «контактний дерматит» на фарбу для волосся, якою користувалася дружина. Ми змінили фарбу і родина живе щасливо», – згадує лікар.

Через пандемію коронавірусу з’явилися нові виклики. Алергію може спровокувати навіть антисептик, якщо неякісний, каже професор. Тому радить ним не зловживати, й ліпше засіб купувати в аптеці. А деякі захисні маски можуть містити алергени.

«Багато масок з різними написами. Як раз ці фарби можуть стати сильними алергенами», – пояснив Юрій Бісюк.

Алергіки змушені системно вживати медикаменти, щоб зупинити прояви незручної та небезпечної хвороби. Таке лікування іноді може допомогти перенести коронавірус у легшій формі.

«Вони вже приймають певні препарати, скажімо так протизапальні препарати, противоалергічні препарати. У таих пацієнтів ковід протікав у більш легкій формі», – розповів професор.

Під час масштабної вакцинації проти коронавірусу Юрій Бісюк радить алергікам не відмовлятися від щеплення.

«В 99% випадків нема протипоказань для вакцинації. Бронхіальна астма, алергічні захворювання, атопічні, харчова алергія, медикаментозна – не є протипоказанням для вакцинації», – пояснив лікар.

Професор Юрій Бісюк ділиться унікальними знаннями з аудиторією проєкту «Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова.

«Це дуже важливий соціальний проект, який дає можливість громадянам України отримати достовірну інформацію від кращих національних експертів», – розповів Юрій Бісюк.

Онлайн-зустрічі з експертами — щотижневі. Повну версію ефіру можна побачити на сторінках Фонду Ріната Ахметова в соціальних мережах. Загальне охоплення проєкту на діджитал-майданчиках – майже дванадцять мільйонів переглядів.

Реклама