Лідер – із Дніпра: скільки біткоїнів задекларували українські чиновники?

07 квітня, 15:34
Лідер – із Дніпра: скільки біткоїнів задекларували українські чиновники? - фото 1

Найбільша кількість власників задекларованої криптовалюти працює в міських радах. При цьому міністр цифрової трансформації попередив про можливий підступ у деклараціях.

Як повідомляє "Сьогодні", українські чиновники під час кампанії декларування доходів відзвітували про володіння 46 351 біткоїнами. Станом на 7 квітня це близько 2,7 млрд доларів, або майже 75 млрд гривень.

Власниками криптовалюти назвалися 652 людини. Для порівняння: п'ять років тому криптовалюті довіряли лише 25 держслужбовців.

Найбільша кількість власників задекларованої криптовалюти працює у міських радах, Міністерстві оборони та Національній поліції.

Лідер – із Дніпра: скільки біткоїнів задекларували українські чиновники? - фото 164909

Сьогодні

Утім, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров не впевнений, що всі ці біткоїни дійсно належать українським чиновникам.

«Або вони їх нафантазували, щоб потім виправдати свій кеш і відбілити гроші, або прогресивних і далекоглядних інвесторів у нас більше, ніж ми думали», – написав Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.
Лідер – із Дніпра: скільки біткоїнів задекларували українські чиновники? - фото 164908

Сьогодні

Найбільше криптовалюти вказав у декларації ексдепутат Дніпровської міської ради В'ячеслав Мішалов – 18 000 біткоїнів (понад 1 млрд дол). Він другий рік поспіль очолив рейтинг чиновників, які задекларували біткоїни.

Нардепи Олександр і Анатолій Урбанські знаходяться в топі рейтингу вже три роки. Їх біткоін-стани не змінюються – 5328 і 4256 біткоїнів відповідно.

Депутат Одеської облради Володимир Кривошея задекларував 3493 біткоїни. У п'ятірці лідерів – співробітник МЗС Петро Ленський, який разом із дружиною задекларував 6528 біткоїнів.

З топа вибув депутат Одеської обласної ради Олександр Бойченко, який торік задекларував 5750 біткоїнів. У його декларації за 2020 рік криптовалюта відсутня.

Джерело: Сьогодні
Поділитися: