Курс валют на 8 грудня

Курс валют на 8 грудня - фото 1

Долар США та євро здешевшали.

За інформацією Національного банку України, на ранок 8 грудня один долар США коштує 27 гривень 33 копійки. Тобто американський "зелений" за добу здешевшав на 4 копійки. Курс євро також знизився на 17 копійок та становить 30 гривень 73 копійки.

Раніше ми писали, що за останні 3 роки рівень фінансової грамотності українців значно зріс. Про це свідчать результати дослідження, яке провело Агентство США з міжнародного розвитку у співпраці з Нацбанком. Згідно з отриманих результатів, Україна отримала 12,3 бали з 21 можливого.

Найвища фінграмотність в українців віком від 25 до 59 років. Найменше знає про це молодь 18–19 років, а також люди старше 60 років.

При цьому, з'ясувалося, що збільшився розрив між жителями сіл та міст. Якщо у 2018 році індекс їхньої фінансової грамотності був приблизно однаковим, то зараз містяни стали суттєво попереду.

Порівняно з іншими країнами Україна на одному рівні з Болгарією та Хорватією, за ними йдуть Грузія, Румунія та Італія.

Також нагадаємо, що Нацбанк України випустить пам'ятну монету на честь 2022 року. На реверсі можна побачити тварину, яку оточують символи кожної пори року. Це сніжинки, квіти, ягоди та листя. А з іншого боку – стилізований годинник, усередині якого – 12 звірів східного календаря та стрілка, що вказує на тигра. Крім цього, до композиції додали національний герб із написом "Україна". Монета буде номіналом 5 гривень, але розплатитися нею не можна. Це винятково колекційне видання, яке буде випущене тиражем 30 тисяч екземплярів.

Реклама

 

 

 

 

 

Щербачов Андрій
Щербачов Андрій Редактор сайту 34.ua. Більше 10 років пишу у блогах про лондонський Арсенал. Люблю писати про спорт, музику та кіно.

Реклама