Курс долара стрімко зростає: які прогнози експертів?

Курс долара стрімко зростає: які прогнози експертів? - фото 1

На гривню за два тижні — в Україні скаче курс долара. Лише з початку року валюта здорожчала на 2% і такого, кажуть економісти, — не було з грудня 2020.

Останні два тижні гривня стабільно знецінювалась. А долар в обмінниках тим часом — росте на очах. Ще на початку січня за нього просили 27 гривень 28 копійок. Минулого понеділка нацбанк виставив курс 27,49. А вже сьогодні маємо 28 гривень 30 копійок за зелений.

Експерти пояснюють, такий стрибок пов’язаний з недовірою інвесторів. Вкладати капітал у нашу країну вони вважають недоцільним і на те мають свої причини.

«Коли є небезпека військового вторгнення, ніхто не купує нерухомість, ніхто не інвестує в країну. Так, у нашому випадку це ситуація ризикова. Інвестиції з України виводяться і відповідно дешевшає гривня стосовно інших валют і зокрема до долара», — коментує президент асоціації “Дніпровський банківський союз” Володимир Косюга.

Такий процес економісти називають девальвацією. Девальвація – це значне зниження курсу національної валюти відносно іноземних або міжнародних.

Та черг в обмінниках наразі немає. Дніпряни на коливання курсу реагують спокійно.

На скільки знеціниться національна валюта та як швидко повернеться до попереднього курсу? – Економісти кажуть, поки ситуація нестабільна.

«На сьогодні немає жодних показників, які б казали що курс гривні має стабілізуватися та повернутися до рівня 27-27.20 — цього немає», — коментує економіст Кирило Огданський.

Тож за прогнозами експертів — до кінця місяця за долар проситимуть близько 29 гривень.

Реклама

Марина Положай
Марина Положай Кореспондентка. Досвід роботи — 1 рік. Улюблені теми матеріалів: тварини, б'юті-індустрія, стиль життя, освіта.

Реклама