Культурне життя Дніпра повертається з карантину: що показують глядачам?

08 березня, 10:15
Культурне життя Дніпра повертається з карантину: що показують глядачам? - фото 1

Музиканти, актори та мистецтвознавці нині поспішають попрацювати.  Проте купувати квитки заздалегідь не радять.

Прем'єра за прем'єрою. У кіно і театрах глядачам пропонують новинки. Також до виступів готуються музиканти та гумористи. Майже рік ми - в карантині і лише зараз артисти нарешті поновлюють гастрольні тури. У Дніпрі лише цього місяця очікують з десяток заходів. Що цікавого в області та чи можна сходити на концерт за минулорічними квитками?

"Спочатку деякі концерти перенесли на літо, потім - на осінь, потім сказали, що їх взагалі не буде. У нас було два варіанти: або здати квитки, або почекати", - каже місцева жителька Юлія Черкаська.

Чекати довелося і музикантам. Андрій — барабанник гурту “Гражданин топинамбур”. Раніше хлопці грали у всій країні, мали концерти й за кордоном. Проте, каже, у пандемію закрилися по домівках. За перші місяці навіть народилася тематична пісня.

Андрій каже, нині потроху оговтуються від карантину. Мають по декілька концертів щомісяця.

"Ми виступали в ресторані "Поплавок". Це був концерт в одному місті. Він переносився 4 або 5 разів і ось нарешті відбувся. Далі ми їдемо в Одесу, а там буде видно, що далі", - розповідає барабанник гурту "Гражданин Топинамбур" Андрій Удовиченко.

Пані Валерія до карантину організовувала гастролі. А зараз ще й працює у театрі Шевченка. Розповідає, нині культурне життя набирає обертів. А початок пандемії згадує як страшний сон.

"Ніхто не міг знати, як воно буде. Коли 12 березня оголосили карантин у "Машинобудівників" мала бути вистава, якщо я не помиляюсь - в оперному театрі Пономарьов",- каже заступниця директора з організації глядача театру ім. Т. Шевченка Валерія Риженко.

Тоді все скасували, деякі заходи відклали аж на рік. Та Валерія каже, торішні квитки на концерти та вистави й досі актуальні.

Та якщо концерти лише потроху повертаються у наше життя, то театри вже працюють на повну. На сцені Театру опери та балету — прем'єра. Спектакль “Попелюшка” називають рекордним.

"Ніколи не готували виставу так довго. Це пов'язано, звичайно, з пандемією. Мі ставили спектакль протягом 8 місяців з маленькими та великими перервами", - розповідає головний балетмейстер театру опери та балету Андрій Литвинов.

Актори кажуть, найважче було не вивчити партії, а повернутися до робочої форми.

"Місяць відпустки. Потім ми ще місяць входимо в форму. І коли 2 тижні ми тільки лише входили - знову пішли на карантин. Як спортсмени - знову починаєш все заново", - говорить заслужена артистка України Олена Печенюк.

Для балету з нуля пошили 72 костюми, актори вивчили сотні танцювальних па.

"Вже дуже хочеться аншлагу. Нам не вистачає підтримки глядача. Хочеться цієї атмосфери. Хочеться побачити повний зал для глядачів", - каже акторка театру опери та балету Аліна Варетіна.

Прем'єрами тішать і кінотеатри. Раніше тут показували лише старі фільми. Нині запрошують на нові. Їх почали закупати заздалегідь.

Повертаються глядачі і до криворізького театру. Зали тут, як і скрізь, заповнюють лише наполовину. Проте на прибутки не скаржаться.

"Якщо кількість місць у нас 640, а працюємо ми на 320, але за рахунок того, що ми збільшили кількість вистав - так на ту цифру і виходимо", - пояснює директор академічного міського театру драми та музичної комедії ім. Т. Шевченка Назар Чиркає

Чекають гостей і у музеях. Мають нові експозиції, проте, кажуть, людей поки обмаль.

"Минулі роки ми фізично приймали близько 8 з половиною тисячі відвідувачів, то за період карантину цей показник зменшився на 60 відсотків", - додає директорка криворізького історико-краєзнавчого музею Ірина Зінов'єва.

Музиканти, актори та мистецтвознавці нині поспішають попрацювати. Проте купувати квитки заздалегідь не радять. Третю хвилю коронавірусу та черговий локдаун прогнозують уже незабаром. Ймовірно, тоді культурна сфера знову повернеться у режим очікування.

 
Поділитися: