Кримінальна Дніпропетровщина: в області виявили банду "авторитетів" і "смотрящих"

06 квітня, 10:51
Фото: Національна поліція Дніпропетровської області - фото 1
Фото: Національна поліція Дніпропетровської області

Унаслідок масштабної поліцейської спецоперації шістьох чоловіків затримали, а шістнадцятьом повідомили про підозру (ОНОВЛЕНО).

Протягом восьми місяців оперативники збирали докази причетності кримінальних "авторитетів" до діяльності угруповання, яке орудувало на території декількох областей, скоюючи злочини.

Спеціалізувалися вони на вимаганні грошей у підприємців і фермерів за надання їм так званого "кримінального даху", здійснення різних злочинів під замовлення, поставки наркотиків та інших речей у СІЗО. Крім цього, збирали кошти в так званий "общак".

Гроші в різній валюті на суму понад 2,4 млн грн - фото 164651

Гроші в різній валюті на суму понад 2,4 млн грн
Національна поліція Дніпропетровської області

Правоохоронці встановили організатора, який був "смотрящим" за містом Нікополь та мав багате кримінальне минуле. Через довірені особи він контролював "общак", поставки для засуджених, роботу спільників у тій чи іншій області і виступав у ролі "третейського судді".

Протягом 8 місяців оперативники збирали докази  - фото 164652

Протягом 8 місяців оперативники збирали докази
Національна поліція Дніпропетровської області

Серед довірених осіб — дружина організатора, кримінальні "авторитети", "смотрящі" за містами, районами і виправними установами.

Правоохоронцями було проведено 43 санкціонованих обшуки. Шестеро осіб затримані. Вилучено: різну зброю, сотні патронів, 5 авто, 60 телефонів, наркотики і психотропи, гроші в різній валюті на суму понад 2,4 мільйони гривень.

Правоохоронцями було проведено 43 обшуки - фото 164653

Правоохоронцями було проведено 43 обшуки
Національна поліція Дніпропетровської області

На підставі зібраних доказів 16 осіб отримали підозри, деякі відразу ж за кількома статтями: поширення злочинного впливу (також і в місцях позбавлення волі), поширення злочинного впливу суб'єктом підвищеного злочинного впливу, організація "сходок" і т. д.

Сімом підозрюваним обрали запобіжний захід: шестеро затримані, одному — домашній арешт. Досудове розслідування триває.

Раніше ми писали про те, що у Кам'янському чоловік зґвалтував свою 13-річну дочку.

Дар'я Богданюк
Дар'я Богданюк журналіст, редактор