Кожен четвертий українець носить окуляри чи лінзи

Кожен четвертий українець носить окуляри чи лінзи - фото 1

Найчастіше очі страждають через наші щоденні звички.

Наприклад, роботу за комп’ютером, відео і соціальні мережі у планшетах та смартфонах.

Ігор працює програмістом, тож за монітором проводить увесь робочий день. Каже: зір почав поступово падати 5 років тому.

«Звертався до лікарів, сказали що — спочатку порадили просто звичайні техніки зарядки. Тобто вліво, вправо дивитися. А зараз ось окуляри — вони стабілізують зір. І плюс, головне не пересиджувати за комп'ютером. Тільки відчуваєш, що втомився — відразу вимикаю і йду гуляти», — каже Ігор Чорний.


Перші проблеми із зором часто починаються ще зі шкільної парти, — кажуть лікарі. Через надмірне навантаження, гаджети та погане освітлення.

«Кожна четверта дитина до 15 років у нашій країни, і кожна дев'ята дитина від 15 до 18 років спостерігаються у дитячого офтальмолога. Основними причинами зниження зору є придбані», — пояснила завідувачка дитячого офтальмологічного відділення ОКЛ ім. І. Мечникова Ірина Тарнопольська.


Та лікарі запевняють: до 25 років чіткість зору ще можна відновити.

«Коли у вас знижується зір при користуванні гаджетами — все це можна відновити, якщо своєчасно звернутися до лікаря. Є досить суттєве правило при користуванні гаджетів: не потрібно сидіти по декілька годин за цими гаджетами, треба просто зробити десь, якусь, фізкультуру, скажімо так, відпочинок для очей», – радить директор департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк.


Очам треба щогодини давати 15-хвилинний відпочинок. Не читати та не дивитись у монітор. А ще більшими ворогами гарного зору є діабет та гіпертонія.

«Усім пацієнтам при цукровому діабеті, незалежно, чи є скарги на зниження зору чи ні — один раз на рік необхідно обстежитися в окуліста», — сказала завідувачка відділення Обласної офтальмологічної лікарні Людмила Березняк.


Ще зору шкодять вуличний пил, тютюновий дим та сонячні промені, — додають медики. Тому сонцезахисні окуляри радять носити не лише влітку. Вони рятують очі від шкідливого ультрафіолетового блиску.

«Для ока дуже важливе природне світло. Це неяскраве і неконтрастне. Сонце — це потік ультрафіолетового випромінювання. Негативно впливає на слизову оболонку ока і на саме око. Тому при тривалому перебуванні на сонці є таке ймовірне захворювання, як зміни сітківки», — резюмувала завідувачка консультативної поліклініки ОКЛ ім. І. Мечникова Єсенія Тарасова.


Те, що ми їмо, теж впливає на зір. Лікарі радять вживати більше жовтих, зелених та синіх продуктів. Вони багаті на антиоксиданти і каротиноїди, які захищають клітини ока від дії токсинів.

Реклама