Проковтнув магніт: в обласній дитячій лікарні прооперували дитину

На Дніпропетровщині діти все частіше ковтають магніти. Зараз у обласній лікарні після операції потроху оговтується 2-річний Єгор.

Вони яскраві, схожі на цукерки і смертельно небезпечні. На Дніпропетровщині діти все частіше ковтають магніти. Зараз у обласній лікарні після операції потроху оговтується 2-річний Єгор. З його шлунка та кишечника дістали 6 маленьких кульок. Про те, як почувається хлопчик, та чому звичайна іграшка може стати такою небезпечною?

П’яту добу у реанімації батьки не відходять від маленького Єгора. Вони не можуть собі пробачити, що прогледіли, коли той потягнув до рота яскраву кульку.

«У нас є старша донька, і їй подарували ці магніти, старша дочка поклала на підвіконня, ми побачили як він стягнув і одразу в рот», — розповідає Владислав Ваньков, батько постраждалого хлопчика.

Та потім виявилося, що то був не перший магніт, який малий потягнув до рота. Загалом — шість. Тато одразу подзвонив до швидкої, хлопчика передали медикам. Потім — 5 годин очікування, поки тривала операція.

«Він дуже слабкий, дуже. Прокидався, просить тільки пити, крім пити на ручки, ням-ням, і все, не посміхається, нічого більше», — каже мати постраждалого хлопчика Олена Ванькова.

 

А мама 2-річного Святослава ніколи б і подумати не могла, що її син 4 місяці мучився від іграшкових магнітів. Хлопчику ставили різні діагнози, лікарі думали, що справа у жовчному. І тільки після рентгену все стало зрозуміло.

«Я відразу зрозуміла, що це ось такі магніти. Зробили першу операцію, пройшла вона добре, всі дістали, виникла наступна — спайка кишечника була. Він мучився, кричав не своїм голосом, це дуже боляче», — розповідає Катерина Проніна, мати постраждалого хлопчика.

Знадобилося три операції, аби ліквідувати наслідки, що спричинила дитяча іграшка. Зараз Святослав уже вдома, з мамою. А попереду — ще мінімум пів року дієти і ліків, аби організм відновився.

Наші герої проковтнули магніти з конструктора. Цю іграшку можна вільно купити в Інтернеті. І взагалі-то призначена вона для дітей старше за 12 років. Утім на сайтах про це — ні слова. А батьки постраждалої малечі певні: магніти треба взагалі заборонити.

«Просто, щоб заборонили це у продаж, бо навіть якщо обмеження за віком буде, як у нас — дитині старшій подарували, а є маленькі діти ще», — зазначає Олена Ванькова.

Бо ж яскраві кульки конструктора здаються дітям схожими на цукерки. Тож вони ковтають їх одна за одною. Минулого року у нашу обласну лікарню доправили хлопчика, який з’їв 28 магнітів.

«Діти не за раз заковтують, а минає певний час і ті магніти, які знаходяться, як можуть у 12-палій кишці, як у шлунку як у тонких-товстих, і відбувається злипання стінок кишечника. Це дуже тривалі операції — від 3 до 5 годин», — зауважує завідувач відділення обласної дитячої лікарні Сергій Коваль.

З кожним роком малят, охочих з’їсти магніти, все більшає. У 2020 десятьом дітям довелося робити операції. І це тільки у нашій області. Проте у шлунках зустрічаються й інші дрібні предмети. Найнебезпечніші з цих знахідок — батарейки.

«Батарейки містять в собі хімічні речовини, і коли в шлунково-кишковому тракті починає окислюватися металева оболонка, і вони роз'їдають стінку кишкової трубки і можуть призвести до фатальних наслідків», — каже Олексій Власов, генеральний директор обласної дитячої лікарні.

Лікарі радять: якщо є підозри, що дитина з’їла щось небезпечне, одразу звертайтеся до спеціалістів. І ні в якому разі не намагайтеся дістати іграшки самі. Це тільки нанесе шкоду малечі.

Реклама

Софія Москаленко
Софія Москаленко Кореспондентка. Досвід роботи: понад 4 роки на сайтах та телеканалах міста. Улюблені теми: найцікавіше працювати на місці подій, волію знімати історії людей та передавати їх емоції у сюжеті.

Реклама