"Ковідна" тисяча на ліки: що робити тим, хто не має смартфона?

Люди старші 60 років можуть купувати медичні препарати через програму "єПідтримка". Придбати ліки можна як в аптеці, так і онлайн. Що можна купити на ці гроші та що робити людям, які не мають смартфона?

"Ковідна" тисяча на ліки: люди, старші за 60 років, можуть купувати медичні препарати через програму "єПідтримка". Таке рішення ухвалили в уряді. Витратити кошти треба протягом чотирьох місяців. Придбати ліки можна як в аптеці, так і онлайн. Що не можна купити на ці гроші та що робити людям, які не мають смартфона?

Ганна Анатоліївна пройшла повний курс вакцинації. Свою "ковідну" тисячу жінка отримала ще напередодні Нового року. Та чекала січня, аби витратити її на ліки. Тільки зробити цього поки не може.

«Телефон старий, пайпас не працює, не підтримує. Карта віртуальна і прямо піти в аптеку купити я не можу», — каже Ганна Костікова.

Купити ліки жінка зможе лише онлайн. Аби придбати їх в аптеці, має зробити пластикову картку. Фізичну картку видають поки що в двох банках. Послуга — безкоштовна. Та аби отримати таку — теж потрібен смартфон.

«У вас завжди додаток банку під рукою, ви заходите в карторчку "єПідтримка", заходьте в налаштування, свайп вліво, у вас буде налаштування карти, там вибрати замовити пластик», — розповідає Олексій Путянин, менеджер проєкту "єПідтримка".

Картку можна отримати поштою або забрати у відділенні банку. Саме так і зробив Григорій Іванович. Чоловік зізнається: сформувати її у додатку власноруч не зміг. Просив допомоги у сина.

«Сам би я ніколи не розібрався, син все допоміг, усе зробив, і я пішов до відділення банку і зробили пластикову, заказав, і мені буквально 10-15 хвилин, і в мене вже була пластикова картка», — зазначає Григорій Чимикоз, який отримав пластикову картку "єПідтримка".

Скористатися пластиковою чи віртуальною карткою "єПідтримки" — можна у будь-якій аптеці. Як за рецептом, так і без нього. От тільки йдеться виключно про лікарські препарати, кажуть фармацевти.

«Не можна купити предмети медичного призначення, біологічноактивні добавки — вони не входять до переліку препаратів, які можна придбати, глюкометри, ті ж тонометри», — зауважує Вікторія Кобець, керівниця мережі аптек.

В аптеці додають: за два дні через "єПідтримку" ліки купив лише один пенсіонер.

А от люди, які не мають смартфона, отримати "ковідну" тисячу поки не можуть, кажуть у Мінцифрі.

«Наразі процедури подачі заяви на "єПідтримку" іншої, окрім через мобільний застосунок "Дія", її не існує. Уряд планує, обіцяє нам до середини року запровадити альтернативні способи подачі на "єПідтримку"», — каже Мстислав Банік, керівник із розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України.

Ліки через "єПідтримку" передбачені лише для людей від 60 років. Уже в лютому для цієї вікової категорії програму планують розширити: за "ковідну" тисячу вони зможуть оплатити і комуналку.

Реклама

Марина Положай
Марина Положай Кореспондентка. Досвід роботи — 1 рік. Улюблені теми матеріалів: тварини, б'юті-індустрія, стиль життя, освіта.

Реклама