Ковід, пожежа у храмі, курс долара та зміна по батькові: підсумки тижня

24 січня, 18:56
Ковід, пожежа у храмі, курс долара та зміна по батькові: підсумки тижня - фото 1

В Україні створили онлайн-карту безкоштовних тестувань на ковід. Де знайти такі центри у вашому місті? Зміни ім’я по-батькові, а також як пройшла перша неділя мовного закону. Все, про що говорили жителі Дніпроперовщини цього тижня.

Безкоштовні тести на ковід. В Україні створили електронну мапу з центрами, де можна здати аналіз без направлення від лікаря. Її презентували у МОЗі. Кажуть, це для того, аби люди більше перевірялися. Навіть якщо мають симптоми респіраторних захворювань. Усе це безоплатно, наголосив міністр охорони здоров’я. Таких центрів в Україні – майже 2,5 тисячі. А потрібну адресу можна знайти на офіційному сайті міністерства.«В залежності від того, де ви мешкаєте, будь-ласка заходьте знайомтесь, вивчайте де це. І якщо ви потребуєте тестування, обов’язково не чекайте нікого, ідіть і тестуйтеся», — говорить міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

На Водохрещу вірянам в Новоолександрівці довелося рятувати місцеву церкву від полум’я. Горів храм Святого Феодосія Чернігівського. Там спалахнула проводка. 35 рятувальників гасили вогонь понад дві години. Унаслідок пожежі обвалився дах у господарчій споруді поряд із церквою, також згоріли підпорки одного з куполів. А от усі речі вдалося винести.

Змінити прізвище, ім'я, а відтепер – ще й по батькові. Така послуга почала діяти з 1 січня. Скористатися нею можна з 16 років. Або з 14 — за згодою батьків.

Тиждень дії мовного закону. Із 16 січня у сфері обслуговування мають спілкуватися виключно українською. Утім для деяких такі зміни виявилися справжнім випробуванням. Працівники кажуть, раніше розмовляли виключно російською і державну навіть не знають. Під дію закону підпадає громадський транспорт, магазини, салони краси, заправки та аптеки. Перевірити той чи інший заклад можуть будь-коли. Відповідає за це спеціально створений орган із захисту державної мови.

Купити за 28 із половиною гривень, продати – на 20 копійок дешевше. Нині такий курс долара в обмінниках. Що буде далі? Адже попереду – вихід із локдауну. Експерти пояснюють: жорсткий карантин призупинив роботу малого та середнього бізнесу. Тож гривня нині у дефіциті. А тому очікувати зростання долара найближчим часом не варто. Ба більше, банківська спільнота прогнозує: національна валюта може укріпитися – до 27 гривень.

«Якщо у вас гроші довгі і вам треба відкласти їх на довгий період, то можна купувати іноземну валюту, можна купувати банківські метали, можна кудись вкладати. Якщо гроші короткі — місяць, два, три — сенсу великого переводити їх у валюту не бачу, тому що моржа між купівлею і продажем з'їсть всі ваші вигоди», — говорить економічний експерт Михайло Крапивко.

Таким наша команда запам'ятала тиждень, що минає. Якщо маєте чим поділитися, пишіть нам у соцмережах або телефонуйте на «гарячу лінію». Актуальні новини міста та області дізнавайтесь у щоденних випусках «Деталей».

Поділитися: