Корупція в Україні: як з нею боротися?

Корупція в Україні: як з нею боротися? - фото 1

Ми звикли до гучних гасел про наживу для чиновників і продажність можновладців. Але чи всі помічають, що й самі часом за дрібні чи не дуже послуги ладні платити з-під поли? Чи всі розуміють, що й самі в цей момент стають частиною гігантської корупційної схеми?

Корупція в Україні — це великий суцільний абсурд. Соціологи кажуть: когось змушують дати на лапу, а комусь — так просто зручніше.

«Кумівство, блат, протеже і всяке таке. Так, українці вважають це побутовою корупцією. Чи хочуть вони її подолати? Ні, не хочуть, бо так швидше вирішуються саме їх питання», — коментує соціолог Айдер Халілов.

За часів пандемії коронавірусу корупція в країні, яка невпинно бореться з хабарниками, зменшилася. Але лише на 16%. Причиною цьому став карантин. Установи зачинені, відвідувачі й працівники не зустрічаються, послуги онлайн — у телефоні та комп'ютері. Це й допомогло побороти деякі корупційні схеми. А ті, хто й досі, як кажуть у народі, "дає на лапу", — платять двічі.

«Тому що ти платиш податки. Ти можеш звернутися до лікаря, віддати дитину в садок, провчити її в школі, вступити в університет. Ці всі речі вже передбачені нашою системою», — розповідає заступниця виконавчого директора з юридичних питань антикорупційної ГО “ТІ Україна” Катерина Риженко.

Нажива й нечесність в Україні асоціюються ще й з бізнесом. Утім, поки держава вкотре обирає з поганого, ще гірше — перетасовує чиновників місцями, приватники об'єднуються. І все, аби розірвати корупційні мотузи.

«ДТЕК була однією з перших компаній, яка приєдналася до ініціативи Глобального Договору ООН. Через онлайн-кабінет, можете уявити собі, з 2 відсотків на початку року, коли ми запустили онлайн кабінет, сьогодні більше 80 відсотків наших споживачів підключаються через онлайн-кабінет, і це — цифрові відносини. Коли немає посередників», — коментує генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Працювати по-чесному — реально, переконує і бізнес, і Організація Об'єднаних Націй. Утім без поступу держави тотальне хабарництво з наших реалій не зітреш.

Боротьба з нечесністю та лукавством — це робота в обидва напрями, і починати варто щонайменше із себе. Бо ж без згоди обох сторін хабаря й не витиснеш, і не упхаєш.

Реклама

Реклама