Коронавірус у собак: чим небезпечний та як зарадити?

З температурою, нудотою та зниженим апетитом. У зоопарку в Амстердамі захворіли леви та горили. У тварин діагностували коронавірус. Чи означає це, що тваринам передається Covid-19? І Чи можуть вони переносити хворобу? Про це дізнавалися журналісти "Деталей".

У Амстердамському зоопарку на коронавірус захворіли леви та горили. Це хоч і коронавірус, але зовсім інший вид. А от летальність від нього більша, ніж від людського, кажуть ветеринари. Чому про цю хворобу тварин згадали тільки під час всесвітньої пандемії ковіду? Та чи можна заразитися від собаки? Про це розповіли спецалісти.

Його звати Лео. Це домашній пес моєї колеги Софії. І він перехворів на коронавірус. Утім ще 3 роки тому. А це раніше, ніж планету охопила пандемія ковід-19.

«Коли ми взяли цуценя, виявилося, що він на щось хворий. Були проблеми із травленням, ми вже забили на сполох, пішли природно до ветеринара. Нам прописали ліки, які симптоматично знижували усі. Через 2 тижні вже собака був здоровий. І вже постфактум нам ветеринар сказав, що, швидше за все, це був собачий коронавірус», — каже власниця собаки Софія Москаленко.

А от Людмила – новоспечена власниця йоркширського тер’єра. Собаку забрала вже з усіма необхідними вакцинами та медпаспортом. У ньому звернула увагу на етикетку від введеної ампули.


«Я попросила господиню розплідника відправити якісь є, щоб подивитися, і якщо що вже поставити самій. Вона мені надіслала фотографію. Я була здивована, що було написано: коронавірус. Вона була комбінована вакцина. Від гепатиту, корона вірус, виходить, чума», — розповідає власниця собаки Людмила Цимбал.

Такий препарат є в наявності у кожного ветеринара. Але дивуватися тут нічому. Цю хворобу у тварин діагностували ще десяток років тому. І лікують від неї стільки ж.


«Для багатьох відкриття, що взагалі їхня тварина отримувала вакцину від коронавірусу протягом останніх 5-ти років. Коронавірус собак ... (і у кішок теж є коронавірус, але від нього немає вакцини, це треба розуміти) давно відома хвороба. Це та сама родина коронавірусу, як і людський, але зовсім інший вид», — зазначає ветеринарка Ксенія Брагінська.

Існує аж 40 видів коронавірусу. І на нього хворіють навіть птахи та змії, кажуть експерти. А от на запитання, чи може саме кОвід-19 передатися нашим котам чи собакам – відповідають.

«На даний момент не може, тому що ковид ще не подолав цей видовий бар'єр. Людина хворіє, господарі, вона може чхнути, собака може вдихнути цей вірус, ну логічно, що він його вдихає, але цей вірус не буде розвиватися в тілі собаки», — додає лікар.

Статистики смертності звІрів від коронавірусу не існує. Але ветеринари кажуть, якщо хворобу підчепить тварина до пів року, 80% вірогідності, що вона вже не одужає.

Раніше ми писали по те, що в Україні зобов'язали страхувати небезпечні породи собак.

Реклама

 

 

 

Реклама