Коронавірус прогресує: як бізнес допомагає боротися з недугою?

31 серпня, 19:56
Коронавірус прогресує: як бізнес допомагає боротися з недугою? - фото 1

Вірус мутує і все сильніше шкодить здоров'ю пацієнтів. Саме зараз лікарям необхідні сучасні апарати штучної вентиляції легенів.

Коронавірус стає дедалі агресивнішим. Лікарі у Кривому Розі помітили: в перші місяці карантину часто пацієнти перемагали хворобу майже без симптомів. Тепер стан багатьох – тяжкий, і без сучасного медичного обладнання їх не врятувати.

Початок пандемії для українських лікарів виявився найскладнішим.

«Зіткнулися з небувалим випробуванням. Нас вразила епідемія, з якої ми раніше не стикалися», - повідомляє Едуард Корф, анестезіолог відділення інтенсивної терапії.

Едуард Корф із перших днів карантину – на передовій боротьби з коронавірусом. Він рятує хворих у 7-й лікарні Кривого Рогу.

«Нам доводилося працювати на старій і дуже старої апаратури, яка зжила себе морально, і фізично», - продовжує Едуард.

Зараз у медичних закладах міста – близько ста хворих на Ковід-19. А з березня у Кривому Розі перехворіли майже п’ятсот людей.

«Зараз у нас немає пацієнтів з безсимптомним перебігом. Це говорить про те, що зараз цей вірус інший, симптоматика зовсім інша», - повідомляє Костянтин Мурашко, начальник криворізького управління охорони здоров’я.

Вірус мутує та дедалі сильніше шкодить здоров’ю пацієнтів. Саме зараз лікарям необхідні найсучасніші апарати штучної вентиляції легень.

«Саме робота на сучасній апаратурі, яку надає нам Фонд Ріната Ахметова, дозволить надати допомогу пацієнтам і врятувати життя і здоров'я», - ділиться Едуард Корф.

Фонд Ріната Ахметова за участі компанії Метінвест передає до лікарень Кривого Рогу ще шість апаратів ШВЛ.

«Я впевнений, що співпраця з Фондом Ріната Ахметова допоможе і місту, і нашим підприємствам якнайшвидше перемогти цю пандемію коронавируса», - повідомляє Юрій Вілкул, криворізький міський голова.

Ця допомога – частина масштабної програми «Рінат Ахметов – порятунок життів». Високотехнологічне медичне обладнання отримують державні лікарні одинадцяти регіонів країни.

«Внесок вагомий в охорону здоров'я нашої країни зробив Фонд Ріната Ахметова. Великі бізнес в синергії з міською владою піклується про здоров'я городян», - розповідає Андрій Скачков, генеральний директор північного гірничо-збагачувального комбінату.

Фонд першим у країні долучився до світової боротьби з коронавірусом. Масштабну допомогу отримують і лікарі, і пацієнти.

«В рамках цієї допомоги були передані лікарям експрес-тести, засоби індивідуального захисту та закуплені 206 апаратів штучної вентиляції легенів. 106 з яких вже передані в державні лікарні», - повідомляє Ірина Блажан, директорка проектів і програм фонду Ріната Ахметова.

А щоби медики швидше розібралися, як працюють сучасні апарати ШВЛ, організували інструктаж. Після такого навчання лікарі зможуть отримати максимум користі.

«Рано чи пізно з Ковідом ми покінчимо, а обладнання буде працювати на благо криворіжців, на благо наших пацієнтів - дорослих і дітей», - ділиться Костянтин Мурашко, начальник криворізького управління охорони здоров’я.

 

Поділитися: