Коронавірус на Дніпропетровщині: розгортають нові відділення і закуповують апарати ШВЛ

11 квітня, 18:02
Коронавірус на Дніпропетровщині: розгортають нові відділення і закуповують апарати ШВЛ - фото 1

Найжорсткіша хвиля пандемії. На Дніпропетровщині розгортають нові ковідні відділення та закуповують апарати ШВЛ. Тим часом люди досі відмовляються носити маски. А дехто взагалі не вірить в існування коронавірусу.

Тридцять смертей на день. Таку невтішну статистику надають медики щоразу, як звітують про ковід. В області розгортають нові госпітальні бази та закуповують апарати ШВЛ. Відтепер коронавірус лікуватимуть і у психіатричній лікарні. Там готують відділення на 100 ліжок. Але і цього може бути недостатньо, кажуть у департаменті охорони здоров’я. Бо списки хворих щодня поповнюються тисячами нових пацієнтів. Попри це, українці не дотримуються карантину, а деякі і досі називають ковід - міфом двадцять першого століття. Так і виходить: медики б’ються за життя кожного пацієнта. А ті, хто по-інший бік лікарень – за право ходити без масок. Про дві боротьби із повідом розповіла Інга Лучкіна.

Перший крик дитини, сльози щастя новоспечених матусь. Своє медичне життя Ірина Володимирівна проводила у пологовому будинку. Рік тому все змінилося. Вмить.

Звуки апаратів ШВЛ, пацієнти, що просто не дихають без киснЕвих масок, та страх в очах. До цього, розповідає лікарка, люди у білих халатах вже звикли. Реанімація ковід-центру Мечникова сьогодні заповнена на 100 відсотків. І навіть більше.

«Розміщуємо в коридорах пацієнтів, в реанімації, підключаємо по кілька концентраторів. Ми втрачаємо пацієнтів, ми отримуємо рубці з кожним пацієнтом, кожного ми намагаємося тягнути до останнього, з кожним переживаємо ту біль, яку вони відчувають, що найжахливіше, люди до цих пір не вірять, пройшов рік пекла, а люди не вірять, що існує ковід», — говорить заступниця медичного директора ОКЛ ім. Мечникова Ірина Китова.

Один із тих, хто не вірить у ковід — Олександр. Чоловік упевнений: пандемії – не існує. Примусовий карантин вважає непотрібним. Ба більше – незаконним.

Про те, що кількість померлих від коронавірусу в рази менша, ніж, наприклад, від туберкульозу або серцевих захворювань, дискутують зараз і місцеві блогери. У соцмережах наводять торішні цифри та запевняють: карантин нам нічим не допоможе.

Разом із нами це відео переглядає й інфекціоніст Олена Петрівна. Лікарка не приховує, від хворого серця дійсно помирають частіше. Але коронавірус, каже, — більш непередбачений, неконтрольований та небезпечний. Як і постковідний синдром.

«Зараз британський варіант, який прийшов, він більш контагіозний, більш небезпечний, ніж був в перший період. Вірус зробив свою брудну справу, і лімінірувався, тобто пішов, але у людини почався постковідний сидром, який включає в себе порушення серцево-судинної системи, нервової системи, якісь тривожності, якісь депресії», — говорить інфекціоніста Ольга Шевченко-Макаренко.

Це підтверджує і Тетяна Іванівна. П’ять місяців тому жінка ледве подолала ковід. Температура за 39, ураження легенів, нестача кисню. Від коронавірусу, розповідає, залишилися не тільки спогади. Наслідки хвороби і досі даються взнаки.

Проте українці продовжують нехтувати карантинними правилами та ігнорувати маски. Як наслідок – тисячі хворих на добу, кажуть медики. Розміщувати їх у лікарнях вже просто ніяк.

Тож тепер ковідних хворих рятуватимуть і в обласній психіатричній лікарні. Тут тривають останні підготовчі роботи.

Відділення на 100 ліжок підготували за тиждень. Лікарі кажуть, до бою з ковідом – готові.

Найгірша ситуація із хворими зараз у Кривому Розі, звітують в обласному департаменті охорони здоров’я. Там також розгортають додаткові госпітальні бази, закуповують обладнання. Утім боротися з ковідом, кажуть лікарі, стає дедалі складніше.

Поки одні медики лікують, інші вирішують – як діяти далі. В обласному департаменті вже готують нові заяви до МОЗу.

«В Київ надані пропозиції по підключені ще 3 закладів. В Кривому розі, Марганці і Камянському. Якщо і далі такими темпами буде зростати навантаженість на заклади, які зараз функціонують, протягом наступного тижня нема буде куди класти пацієнта. Ми або дотримуємося карантинних заходів і щепимося, або ми будемо перебувати в такому паралічі багато років», — каже заступниця директора обласного департаменту охорони здоров’я Тетяна Квітницька.

Скільки ще триватиме такий «ковідний параліч» – медики прогнозувати не беруться. Лише наводять приголомшливі цифри.

Незважаючи на пандемію та карантин, життя у місті триває. Люди їздять на роботу, гуляють у парках, ходять до спортзалів та магазинів. Лікарі ж щоранку натягують на себе медичний скафандр і вступають у нерівний бій з коронавірусом. За кожного свого пацієнта. За рік вдалося перемогти вже сімдесят дев’ять тисяч разів. Саме стільки людей на Дніпропетровщині подолали хворобу. Медики ж усіма силами приховують втому та мріють про відпочинок. Мовчки. Єдине, що кажуть: на ковід-19 може бути лише два погляди: через вікно лікарні на вулицю, і навпаки, коли ти по інший бік цієї боротьби.

Поділитися: