Коронабулінг: чому в Україні цькують людей, хворих Covid-19, і як з цим боротися?

Хтось одужав, хтось просто зараз бореться з вірусом, а хтось настільки боїться підчепити китайську хворобу, що цькує усіх заражених.
Два антирекорди за добу. Майже 10 тисяч хворих і двісті померлих. Коронавірус з кожним тижнем поглинає більше людей. Ми вже не уявляємо життя без розмов про Ковід-19 та його наслідки.
Коронабулінг. В Україні все більше людей розповідають неприємні історії. Після позитивного тесту на ковід, їх ображають та перестають спілкуватися. Чому хворі мають не лише боротися із вірусом, а й з булінгом? Та як відновитися після хвороби не лише тілом, а й думками?
20 лютого 2020 року. Саме цього дня в Україну прийшов коронабулінг. Тоді, коли українці закидали камінням своїх же земляків у Нових Санжарах.
Коронабулінг – це цькування людини через те, що вона інфікована або хвора на COVID-19. Поняття для України нове, але вже досить поширене. За минулий тиждень до нашої редакції надійшло декілька подібних повідомлень.
- Ми перехворіли понад місяць тому. А досі сахаються. І дітей теж, хоча вони не хворіли.
Своєю історією з нами поділились і Маргарита, студентка дніпровського ВИШу. Дівчина просила не показувати її обличчя. Місяць томУ мала підозру на кОвід, але тест виявився негативним. Коли вийшла на навчАння в університет – одногрупники зустріли її з агресією і ледь не вигнали з приміщення.
А от Олександра – одна з тих, хто боїться заразитися. Каже, після підтвердження хвороби – змінює ставлення до людини.
Психологи кажуть, це - звичайний страх і безпорадність. Люди не знають, як боротися зі своїми емоціями. Тому і виплескують негатив на нібито винних.
Та найважче у такій ситуації саме жертвам булінгу. АджЕ їм треба одночасно боротися і з хворобою, і з негативом навкОло себе. Маргарита так і не спілкується з одногрупниками. Каже, це дуже неприємно.
Прийняти та зрозуміти, що повністю відігнати від себе коронавірус уже не вдасться. Більша частина людства перехворіє, заявляють медики.
Увесь тиждень країну накривали антирекорди. Цифра у майже 10 тисяч хворих за добу вже звична для нас. Та вперше від ковіду загинуло понад дві сотні людей.
Важко зараз усім. Хтось нервує, хтось потерпає під булінгу, хтось зачинився вдома і бореться з вірусом та думками про смерть.
Моя колега, редакторка регіональних новин 34-ки – Людмила Литвиненко – зараз на самоізоляції. Уже два тижні хворіє на ковід. Кашлю немає, але є важкість у грудях. Через це Люда дуже переживає.
Я взялася трохи заспокоїти Люду і пішла за консультацією до пульмонолога. Любов Володимирівна щодня рятує пацієнтів із діагнозом «ковід». Із нами на відеозв’язку і Людмила.
Як відновити організм? Як правильно себе вести?
І обов’язкова дихальна гімнастика тричі на день. Так, як показує нам Любов Володимирівна.
Та аби повністю повернутися до норми тілом – знадобиться до трьох місяцІв, кажуть медики.
А от як впорядкувати думки – питання. За даними соціологічної групи «Градус», зараз моральний стан людей – на межі. З усіх емоцій домінує тривога. Тож Мін охорони здоров’я розробило рекомендації, як боротися зі стресом. Радять – добре висипатися та смачно їсти. Не завадить ранкова зарядка і догляд за собою.
Та якщо ви розумієте, що не можете владнати ситуацію – телефонуйте до контакт-центру МОЗ із протидії коронавірусній хворобі. Його створили у понеділок. Номер бачите на екрані. Звертайтеся за номером: 0-800-60-20-19.



