Кому з 1 квітня підвищать пенсії?

31 березня, 12:24
Кому з 1 квітня підвищать пенсії? - фото 1

Кожен четвертий пенсіонер продовжує офіційно працювати. Але надбавку до пенсій отримають не всі. На підвищення претендують приблизно 2 млн працівників похилого віку.

З 1 квітня 2021 року, повідомляє "Сьогодні", перерахують пенсії працюючим пенсіонерам, які не потрапили під індексацію з 1 березня.

Таких в Україні – 2,7 млн ​​осіб, тобто кожен четвертий пенсіонер продовжує офіційно працювати. Але не кожен із них отримає надбавку до пенсії.

На підвищення претендують приблизно 2 млн пенсіонерів-працівників.

Перерахунок зроблять тим, кому пенсія була призначена або вже перерахована два роки тому і більше, тобто до 1 квітня 2019 року.

Точно не перерахують виплати пенсіонерам-"новачкам", їх із квітня 2019-го по квітень 2021 року набралося близько 700 тис. осіб. Для них перерахунок буде не раніше квітня 2022 року.

Збільшення пенсії залежить від зарплатні і тривалості страхового стажу та визначається для кожного пенсіонера індивідуально.

Якщо пенсіонер уже відпрацював два роки, але пенсію йому не збільшили, потрібно звернутися туди ж, де він оформлював виплату, – до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання. Найкраще написати письмову заяву, на неї зобов'язані дати письмову відповідь, яку, за необхідності, можна оскаржити в суді.

Але для початку варто зателефонувати на гарячу лінію ПФУ: 0800-503-753. Якщо назвати свої ПІБ та ІПН, працівники Пенсійного фонду в багатьох випадках зможуть дати роз'яснення по телефону.

А поки працюючі пенсіонери тільки чекають на підвищення пенсій, непрацюючі – їх уже отримують із початку березня.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, кому не підвищать пенсії у березні.

Також ми писали про те, що у ПФУ назвали кількість пенсіонерів і середній розмір пенсій.

Джерело: Сьогодні
Поділитися: