Кому необхідно переукласти декларацію з сімейним лікарем до 1 квітня?

23 лютого, 11:45
Кому необхідно переукласти декларацію з сімейним лікарем до 1 квітня? - фото 1

Правозахисники пояснили, що передбачає чинне законодавство, і чи можуть люди залишитися без медичної допомоги.

Як розповіли юристи Норвезької ради у справах біженців в Україні, в липні 2018 року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України від 29.05.2018 № 1023.

Цей документ, окрім іншого, затвердив нову форму декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Відповідним наказом також було передбачено, що декларації, подані в період до 23 березня 2018 роки, анулюються і зберігають силу до 1 січня 2020 року або до закінчення терміну їхньої дії (до 01.04.2021).

Таким чином, згідно з чинним законодавством, декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, потрібно переукласти не всім, а тільки тим людям, які уклали її в період до 23 березня 2018 року і надалі не переоформляли.

Як діяти особам, які потрапили до "групи ризику"?

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.03.2018 № 504 передбачена можливість укладення декларації з лікарем через електронну систему охорони з накладанням електронного цифрового підпису, однак поки що цей спосіб не діє. Також поки що немає процедури автоматичного внесення даних до інформаційної системи. Відповідно, особам, які потрапили до "групу ризику", потрібно зв'язатися зі своїм лікарем не пізніше 1 квітня 2021 року.

Зверніть увагу!

В окремих випадках декларації укладалися за старими формами і не вносилися в інформаційну систему аж до 25 липня 2018 року. Дія таких декларацій теж буде припинена вже до 1 квітня 2021 року. З огляду на це, особам, які укладали декларацію в період із березня до липня 2018 року, також варто зв'язатися зі своїм лікарем до кінця березня 2021 року.

Якщо не переукласти декларацію, медичну допомогу не нададуть?

Згідно з п. 4 розділу IV Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.03.2018 № 503 (зі змінами), припинення і призупинення дії декларації не є підставою для ненадання безперервної і безоплатної первинної медичної допомоги пацієнтам, які перебувають у невідкладному стані, в державних і комунальних закладах охорони здоров'я.