Компанія ДТЕК запустила перший у державі промисловий акумулятор

Компанія ДТЕК запустила перший у державі промисловий акумулятор - фото 1

Це вперше в історії України — до електромережі потрапляє енергія, зібрана і збережена про запас. Промисловці кажуть: прочинили двері до нової промислової ери.

Та що ж таке «батарея» та як вона працює нашим кореспондентам пощастило побачити ще до офіційного старту.

Вадим Уткін — батько першого в Україні промислового акумулятора. Так фахівця називають колеги.

Компанія ДТЕК в Енергодарі підготувала до запуску перший в Україні акумулятор потужністю, яка може впливати на якість струму в наших оселях. Символічно — їдемо електрокаром, бо і він з батареєю використовує заздалегідь вироблену електроенергію.

Та, здавалося б, навіщо складувати кіловати? Електроенергія повсюди — і зібрати її про запас екологічними станціями та віддати до розеток потрібного моменту — справа майбутнього, каже Вадим.

І от уже й українці слідом за американцями, канадцями, французами та британцями зробили перший крок. Облаштували першу батарею.

Важко повірити, та у цих контейнерах поневолені кіловати чекають, аби побігти до ваших чайників та електроплит. У них, наче у стільниках із маленьких батарейок, які є у вашому смартфоні, схована сила двох десятків найпотужніших електрокарів. Та цього вже достатньо, аби робити електропостачання у наших оселях кращим.

На прикладі дитячої іграшки можна дізнатися, що дає нам батарея. Напередодні аварія сталась у наших сусідів-поляків.

Свою “дзигу” вони ледве втримали. Але збій точно позначиться на їхніх рахунках за світло, каже Вадим Уткін:

«Якби таке сталося у нас і у нас була достатня кількість батарей, перше, що б зробили батареї — вони б тут же зреагували на зміну частоти. Вони б почали видавати свою потужність причому швидко, миттєво практично так, щоб убезпечити систему. Це б дозволило уникнути різкого стрибка вартості електроенергії на балансує ринку».

Нині єдина українська батарея вже працює в Енергодарі. Вона додає певності, що наша дзига триматиметься стійко.

«Десятиліття людство шукало способи зберігати енергію. Нові технології країни намагалися привнести це в енергосистему. І нарешті ми можемо з гордістю говорити, що Україна опинилася в ряду тих країн, де з'являються промислові системи зберігання енергії», — зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.