Комітет ВР рекомендував парламенту прийняти законопроект Зеленського про судову реформу

Комітет ВР рекомендував парламенту прийняти законопроект Зеленського про судову реформу - фото 1

За це рішення, зокрема, проголосували члени фракції "Слуга народу".

В Україні комітет ВР з питань правової політики і правосуддя рекомендував парламенту прийняти в першому читанні законопроект про судову реформу (№3711), внесений до парламенту Президентом Володимиром Зеленським. Комітет також запропонував врахувати в другому читанні рекомендації Венеціанської комісії. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" повідомив глава комітету Андрій Костін.

Так, за відповідне рішення проголосували 12 членів комітету — всі представники фракції "Слуги народу".

«Це свідчить про тверду позицію" Слуги народу "відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, причому зробити це відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, яка затвердила їх по президентському законопроекту №3711», — зазначив Андрій Костін.

Чиновник також підкреслив, що він задекларував готовність врахувати всі рекомендації Венеціанської комісії у вигляді поправок до законопроекту між першим і другим читаннями. Крім того, при підготовці до другого читання, зазначає Костін, слід врахувати рекомендації Венеціанської комісії щодо балансу повноважень Вищої ради правосуддя і ВККС.

«Ми готові, як більшість у профільному комітеті, підтримати інституційну автономію ВККС. На цьому якраз наголошує Венеціанська комісія. Ми готові виправити норму про те, так би мовити, коло міжнародних організацій, які будуть давати своїх експертів у конкурсну комісію з відбору нової ВККС, як це рекомендовано Венеціанською комісією», — додав глава комітету.

Раніше ми писали, як на рішення КСУ відреагував Зеленський і громадськість.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама