Коли прийде справжня весна: як передбачають погоду коти і єгипетський Сфінкс

Коли прийде справжня весна: як передбачають погоду коти і єгипетський Сфінкс - фото 1

Котячі серенади, тепле повітря і перші бруньки. Цими вихідними – офіційний день народження весни. Погоду в цей час пророкують українські котики і єгипетський Сфінкс.

Розпускаються перші бруньки і відступають холоди. Це весна потроху набирає обертів. Більш того, в цю суботу вона відсвяткувала свій офіційний день народження.

Реклама

Тим часом за вікном майже щоночі чути котячі пісні. На чотириногих так впливають березневі ритми, пояснюють зоологи. Вони відчувають теплу погоду. І можуть її навіть пророкувати.

Майже кожен день – дощ і хмарна погода. І температура – нижче норми. Цей тиждень був не надто схожий на весняний. Але ось українські коти так не думають. На них уже впливають березневі ритми, кажуть зоологи. І більшість чотириногих шукають себе пару. Так відбувається, коли тепло вже близько, кажуть власники тварин.

А ще шанувальники народних прикмет кажуть, що коти можуть замінити метеорологів. Треба тільки слідкувати за їх поведінкою.

«Коли буде жарко, він розвалюється, пузом догори лежить. Коли буде холодно – він загортається під ковдру, ховається. Коли буде вітряно, можливо, дощ – він поводиться неспокійно», – розповідає власниця кота Ольга Леонович.

Останнім часом її хвостатий вилазить на підвіконня і гріється на сонці. А у нас є передбачення від чотириногого синоптика.

«По поведінці кота ми можемо сказати, що вже буде весна і вже буде тепло», – каже Ольга.

Те, що скоро таки прийде весна, вміли визначати і стародавні єгиптяни. Ось тільки вони стежили не за тваринами, а за скульптурою. Великим Сфінксом. Якщо в березні, під час рівнодення, промені висвітлювали його обличчя – всі знали: тепло не за горами.

День народження весни цього року відзначили 20 березня, кажуть астрономи.

Рівнодення, або іменини весни – в цьому році припали на 20 березня. Ця дата не фіксована, кажуть астрономи. Тобто, вона може зміщуватися десь на добу. У цей час сонце переходить з південної півкулі в північну, а ми відзначаємо астрономічний початок весни.

«Цей момент часу, коли Сонце для нас світить краще, ніж для південної половини кулі – ми і називаємо початком астрономічної весни. Буде тепліше, тому що ми отримаємо більше сонячної енергії. Вже весна невідворотна, вона вже зовсім переважує», – говорить астроном Людмила Марченко.

Іменини весни святкували і наші предки. Вони знали, що після її приходу в природі настане оновлення. Набрякнуть бруньки на деревах, проросте зелень і загуркоче перший грім.

А ось чого чекати від погоди в цьому році, нам вже підказали метеорологи.

«22-23 березня можливі часом опади у вигляді дощу і мокрого снігу. Температура вночі від 0 до 5 морозу. Вдень від 4 до 9 градусів тепла», – повідомив начальник регіонального Гідрометцентру Василь Гринчак.

Синоптики додають: така погода протримається весь тиждень. Тому в найближчі дні не ховайте свої парасольки. І дочекайтеся кінця місяця. Тоді вже – дощу не буде.

Реклама