Коли на Дніпропетровщині стартує опалювальний сезон?

04.10.2020, 16:07
Коли на Дніпропетровщині стартує опалювальний сезон? - фото 1

Чи будемо з теплом? Комунальники кажуть, що старт сезону під загрозою. За тепло лише дніпряни заборгували майже мільярд гривень. Стільки ж заборгували і у Кривому Розі.

Пан Анатолій прочистив димохід та заготував дрова на всю зиму, так він готується до перших заморозків. Каже: твердопаливну піч поставив ще кілька років тому. Вона невибаглива у використанні й економна. Вмикаєш її, коли захочеш, і місця займає небагато, а обігріває весь будинок. Ділиться, що так опалювати домівку вигідніше. Бо теперішні ціни на газ б'ють по гаманцю.

«Газ дуже здорожчав для населення, вирішили зробити твердопаливний котел. Газ зараз неякісний і кожен зараз намагається заощадити копійку», — розповідає Анатолій.


Усе більше дніпрян використовують саме такий вид альтернативного опалення. Але мешканцям багатоповерхівок складніше — їм доводиться чекати старту опалювального сезону та платити більше.

Комунальники кажуть, що готуються до опалювального сезону зазвичай із весни. Всі 360 котелень Дніпра ремонтують та модернізують. Найбільша котельня міста розташована на вулиці Космічній. Вона обслуговує два великі житлових масиви — “Сокіл” та “Перемогу”. А це близько двохсот тисяч споживачів. За словами начальника теплоенерго, тут провели масштабну реконструкцію. Повністю замінили один із котлів та оновили системи. Модернізація лише цієї котельні обійшлася місту в 20 мільйонів гривень. А ще у місті за останні роки оновили понад двісті кілометрів теплотрас.

«Більше 40 котлів ми зробили капітальні ремонти. Близько сорока кілометрів замінених мереж цього року і більше 36 насосів нових установлено. Тобто роботи проведені колосальні, великий обсяг. У нас всі моменти, які відповідають за пуск тепла по місту, — в нас усе в робочому стані», — каже директор КП “Теплоенерго” Дніпровської міської ради Андрій Клименко.

Труби нові та надійні, — запевняють комунальники. Тому витоків немає. У мерії ж обіцяють: опалювальний сезон розпочнеться вчасно та в усіх. Навіть попри те, що за тепло дніпряни заборгували близько мільярда гривень.

«У нас є 11 котелень, на яких є чітка економія — від 35 до 55 відсотків економії газу і електроенергії. Це реальний фактаж і завдяки цьому ми не бачимо ніяких підстав для того, щоб змінювати тариф опалення квартир», — заявив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.


Поки у Дніпрі чекають на повернення боргів, у Павлограді комунальники кажуть: перейшли до рішучих дій. Через борги населення, опалювальний сезон був під загрозою зриву — павлоградці за тепло заборгували 150 мільйонів гривень. Ще влітку з неплатниками почали боротися радикально. Комунальники разом із виконавчою службою забирали особисте майно: квартири, машини і навіть меблі. Та продавали їх на аукціоні.
Тоді заявляли, що опалювальний сезон не розпочнеться.
Зараз усім, хто завинив, надходять SMS-повідомлення.

«Це попередження означає те, що на нашому підприємстві вже існує боржник, на якого буде винесено судовий наказ або рішення суду. З отриманням виконавчого листа і направленням до Державної виконавчої служби. Тобто, це є вже попередженням про те, що, якщо особа не прийде найближчим часом, до неї приїде виконавча служба на примусове виконання рішення суду», — сказав начальник юридичного відділу КП “Павлоградтеплоенерго” Євген Поташников.

У “Павлоградтеплоенерго” кажуть, що таким чином повернули вже 10 мільйонів гривень. Та й цього замало.
Проте у разі похолодання, тепло дати таки обіцяють.

Така сама ситуація і у Кривому Розі. Однак там борг населення на рівні майже мільярду гривень. У мерії кажуть, що всі котельні та системи до опалювального сезону готові, але чи дадуть тепло — це залежить від містян.

«Ми маємо розуміти, що та заборгованість, яка мається зараз у споживачів, має бути терміново погашена, або принаймні зменшена. Це дасть можливість підприємствам отримати необхідний фінансовий ресурс від своїх споживачів. Питання погашення заборгованостей — це питання № 1, інших проблем, пов'язаних із початком опалювального сезону, немає», — заявив заступник міського голови Кривого Рогу Олександр Катриченко.


За правилами, опалювальний сезон стартує, коли середня температура повітря впаде до восьми градусів тепла і триматиметься протягом трьох днів. Синоптики прогнозують, що перші холоди будуть наприкінці цього місяця.

«У жовтні вже істотно знижується температура, відбувається перехід її через +10, +8. Що означає початок опалювального сезону. Ну, поки що, принаймні найближчі 10 днів, температура достатньо комфортна», — пояснив начальник обласного Гідрометцентру Василь Гринчак.


Поки мешканці багатоповерхівок чекають холодів та гадають, чи буде у домівках тепло, пан Анатолій каже, що його думки сконцентровані навколо кількості підготовлених дров.

Поділитися: