Кохання за угодою: чому українці вирішують укласти шлюбні контракти?

Недовіра чи гарантія на майбутнє? Лише 2% українців укладають шлюбні конракти. У більшості вони й досі асоціюються з недовірою. Та молодь до подружніх угод вже не така категорична. Чи пришвидшують вони розлучення, чи навпаки можуть зміцнити сім'ю?

Вікторія та Андрій — разом і вдома, і на роботі. У шлюбі вже 3 роки, у стосунках — майже 20. Хатні обов'язки між собою розділили давно. Вони готові розвінчати будь-які стереотипи — шлюбний контракт їхніх почуттів не послабив.

Домовились і щодо майнових прав та обов'язків прописали їх у шлюбному контракті. Без контракту майно під час розлучення ділиться навпіл. Угода ж дозволяє зберегти і розпоряджатися приватною власністю, бізнесом та іншим майном самому. Прописувати можна аліменти й опіку над дітьми.

Укладання такого договору в нотаріуса стартує від 2000 гривень.

«У шлюбному контракті може бути вказано, яке майно буде належати кому після розірвання шлюбу. Також може бути в шлюбному контракті вказано, що майно, яке належить чоловіку, передається на проживання сім'ї, хто з рідних в якому майні може проживати», — говорить нотаріуска Юлія Пірог.

Та таких пар, що укладають шлюбні угоди, в Україні поки лише близько 2%. Бо більшість і досі вважає, що це ознака недовіри. Та психологи переконують: шлюбний контракт не є вісником розлучення, а навпаки доводить надійність партнера й виключає сюрпризи.

«Усе залежить від цінності, яку партнер вкладає у підписання договору. Для одного підписання контракту — це може бути не любов, а гроші. А для іншого може бити навпаки крок до того, щоб їхны стосунки були більш комфортні, і вони тривали все життя», — говорить психологиня Олена Артюхова.

Шлюбні контракти найчастіше укладають в Ізраїлі, Великій Британії та США. Зірки прописують навіть найдивніші пункти. Наприклад, акторка Кетті Холмс не мала права глузувати з релігійних вподобань Тома Круза. А Гай Річі був зобов'язаний читати книги з Мадонною. Джей Зі за кожну дитину виплачував Бейонсе 5 мільйонів доларів. А у Марка Цукерберга з дружиною Прісцілою Чан і досі щотижня побачення.

Українські знаменитості теж мають шлюбні контракти. Як-от співачка Гайтана і тенісистка Еліна Світоліна.

«Коли ти заробляєш великі гроші, завжди потрібен шлюбний контракт. Коли дві сторони мають свої великі проєкти та великі витрати. І це — норма. Я прожила багато років у Європі і для мене це — норма», — говорить тенісистка Еліна Світоліна.


Раніше ми писали про те, що у Дніпрі відкрили арт-резиденцію DniproPuppet.

Реклама

Марина Положай
Марина Положай Кореспондентка. Досвід роботи — 1 рік. Улюблені теми матеріалів: тварини, б'юті-індустрія, стиль життя, освіта.

Реклама