Кіберполіція затримала групу чоловіків при збуті 40 тисяч підроблених COVID-документів

Кіберполіція затримала групу чоловіків при збуті 40 тисяч підроблених COVID-документів - фото 1

Десятеро чоловіків виготовляли та продавали паперові сертифікати про вакцинацію та тести з негативним результатом на коронавірус.

Група з десяти осіб виготовляла та продавала підроблені негативні тести на коронавірус та COVID-сертифікати. Замовлення щодо виготовлення підробок приймали у соціальних мережах. Від замовника потрібні були особисті дані для оформлення документації. Серед клієнтів зловмисників були й туристичні агенції, вони «перепродавали» підроблені тести та сертифікати за вищою ціною.

Правоохоронці встановили, що підозрювані діяли близько року і за цей час виготовили понад 40 тисяч підроблених довідок та близько 500 сертифікатів. Вартість підробленого тесту становила 400 гривень, а COVID-сертифікат коштував 1500 гривень. Таким чином, щомісячний прибуток групи сягав 4 мільйони гривень.

Вилучені гроші - фото 195224

Вилучені гроші
Фото: Нацполіція

Зокрема, зловмисники незаконно використовували печатки різних медичних установ та логотип медичної лабораторії.

Підроблений негативний тест - фото 195226

Підроблений негативний тест
Фото: Нацполіція

Було проведено обшуки за місцем мешкання чоловіків, їх автомобілях, в офісах на території Київської, Харківської та Запорізької областей. Внаслідок цього поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, телефони, банківські карти, гроші, печатки та штамп медичних закладів, а також особисті печатки лікарів. Наразі встановлюється їхнє походження.

Печатки зловмисників - фото 195225

Печатки зловмисників
Фото: Нацполіція

Крім того, правоохоронні органи попередили продаж понад 100 фейкових COVID-сертифікатів.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), ч. 3 ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару), ч. 1 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу України.

Чоловікам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Наразі слідство триває.

Раніше ми повідомляли, що майже 200 підроблених COVID-документів виявили впродовж минулого тижня.

Реклама

Реклама