Кіберполіція викрила розробника фейкової «Дії»

Кіберполіція викрила розробника фейкової «Дії» - фото 1

Чоловік створив програмне забезпечення, яке повністю копіювало дизайн державного застосунку «Дія». З його допомогою користувачі мали змогу створювати підроблені документи.

У Запорізькій області кіберполіція затримала 21-річного підозрюваного у розробці фальшивого додатку «Дія». Хлопець власноруч розробив застосунок для смартфонів, який був копією державного додатку «Дія». Про це повідомляє Національна поліція.

Відомо, що у фейковій програмі можна було створити будь-який документ із представлених в офіційному програмному забезпеченні. Таким чином, покупці фальшивої «Дії» могли корегувати свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинації від COVID-19.

Чоловік рекламував та продавав свою розробку у месенджері за 100 гривень. Орієнтувався на підлітків, оскільки у рекламі часто вказував, що його додаток допоможе їм без перешкод купляти алкоголь та сигарети.

Поліція провела обшуки у домі підозрюваного та вилучила мобільні телефони, комп’ютерну техніку та банківські картки.

Вилучені докази- фото 196141

Вилучені докази
Фото: Нацполіція

Наразі правоохоронці проводять заходи для блокування усіх каналів розповсюдження фейкового додатка. Також встановлюються особи, які придбали додаток для надання правової кваліфікації їхнім діям.

Відомо, що поліцією було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України.

Слідчі дії стосовно чоловіка тривають, йому загрожує позбавлення волі до шести років.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про появу в Україні фальшивої «Дія». Ми писали, що у соціальних мережах розміщувалася інформація про продаж доступу до підробленої «Дії», в якій можна продемонструвати несправжній COVID-сертифікат, паспорт, студентський квиток.

Реклама

Реклама