Касові апарати для ФОПів: виграє держава чи підприємці?

Касові апарати для ФОПів: виграє держава чи підприємці? - фото 1

Закон про касові апарати викликав чималу хвилю обурення серед ФОПів України. За відсутність необхідного обладнання підприємців штрафуватимуть. Та хто більше виграє від законопроєкту: підприємці чи ініциатори?

З 1 січня в Україні почав діяти закон про касові апарати для фізичних осіб-підприємців 2-4 групи. За словами голови комітету ВР із питань фінансів та податкової митної політики Данила Гетманцева, цей захід спрямований на захист споживачів і ФОПів. Адже товар, який був придбаний і на який видали фіскальний чек, — це "білий" товар, і з нього сплачені податки, які йдуть на лікарів, на вчителів, на поліцейських, на рівні дороги рівні, на пенсію.

«Чому це необхідно самим ФОПам, аби вести "білий" бізнес? Аби він бачив, і держава бачила його оборот, аби він мін продати свій бізнес, аби він міг заповісти свій бізнес, аби він був нормальним підприємцем у сфері торгівлі, в якій він працює "по-білому"», — пояснив голова комітету ВР із питань фінансів та податкової митної політики Данило Гетманцев.

Але це викликало чимале обурення серед підприємців з усієї країни, бо вони податків і так сплачують достатньо.

Та хто більше виграє від законопроєкту: підприємці чи ініциатори? Відповідь на це запитання дали підприємець, представник ГО "Самозахист підприємців" Олег Манаєнков та економіст Сергій Чимшит для програми "Грані" на 34 телеканалі.

«Ніхто не виграє — всі програли, тому що для бізнесу — це додаткові проблеми, а держава додатково, в масштабах держави, нічого не отримає. Розумієте? Ми кажемо про різницю. Наприклад, людина торгувала на 5 мільйонів, але виторгувала на 6 мільйонів гривень. Й ось цю різницю ми маємо забрати, виписати штраф тощо. Скажімо, в масштабах держави це будуть невеликі суми. Ті зусилля, які намагається витратити держава на те, щоб пропхнути цей закон і ускладнити життя підприємцям — не вартий тієї вигоди, яку в кінцевому випадку отримає держава», — говорить економіст Сергій Чимшит.
«Жодного економічного ефекту не буде. Ми дивилися, що було у світі, в інших країнах? І в багатьох державах цю тотальну фіскалізацію запровадили, а потім скасували, бо отримали зворотний ефект. І всі ці дрібні транзакції, контроль за цим... Ніхто ж паралельно не підраховував, скільки дійсно наша держава, податкова та інші служби повинні витратити грошей, найняти додатково співробітників, щоб усе це контролювати? М'яко кажучи, це дуже необдумане рішення», — говорить підприємець, представник ГО "Самозахист підприємців" Олег Манаєнков.

Раніше ми писали про те, коли ФОПів почнуть перевіряти на наявність необхідного обладнання?

Реклама

 

Наріна Волнянська.
Наріна Волнянська. Редактор сайту 34.ua Випускниця факультету "Систем і засобів масової комунікації" ДНУ ім. О. Гончара в 2014 році. Працювала журналістом в міських інтернет-виданнях, а також модератором пресконференцій. Пишу новини про все, що відбувається в місті, області, країні та світі.

Реклама