Карантин у Дніпрі: як бути студентам і чи є паніка серед жителів?

12 березня, 18:56
Карантин у Дніпрі: як бути студентам і чи є паніка серед жителів? - фото 1

Навчальні заклади закрили, масові заходи скасували, а в стаціонари лікарень не пускають відвідувачів. Дніпро перший день на карантині. Все, щоб запобігти поширенню коронавирусу.

Чи не панікують дніпряни, чи вистачає продуктів на полицях магазинів і як будуть наздоганяти навчальну програму студенти?

Отмен приїхав до Дніпра з Марокко. Навчається на інженера. Сьогодні на лекції не пішов тому, що карантин. Каже: буде вчити матеріал з викладачем по "Скайпу".

«Викладач сказав, що треба вчити ось це, а потім зробити такі-то домашні завдання. І три тижні. Ну я не хочу, але зараз коронавірус. Напевно, треба», — каже студент Отмен Убраті.


Порожні коридори і закриті кабінети. 8 тисяч студентів ДНУ зараз удома. У ВНЗ говорять: програму наздоженуть в найближчі два місяці.

«У нас багато спеціальностей. Завтра буде підготовлено наказ, який вирішить питання для груп спеціальностей, як це організувати», — каже перший проректор ДНУ Олег Дробахін.


Як за тиждень здавати сесію заочникам — в університеті не знають. У гуртожиток не впускають сторонніх.

Закуповувати гречку, макарони і сіль дніпряни не збираються.

«Сьогодні день, коли я закуповуюсь на тиждень-півтора. Ось беру товар. Велика родина. Яка паніка? Ну невже це все розберуть? Такого ж бути не може», — каже дніпрянин Павло Роздобудько.
«Ми купуємо все, як завжди. У нас немає паніки. Хвилювання є, але, як бачите, все у мене за стандартом. Зайвого нічого не беремо», — каже жителька Дніпра Христина Короткова.


На полицях достатньо продуктів, — кажуть продавці. Склади заповнені, всі працюють у звичайному режимі.

«Ну, може бути трохи люди роблять якісь запаси: крупи, масло. А так, я ж кажу, ажіотажу немає. В нашій мережі досить і досить на будь-який купівельний попит. З цим проблем немає», — каже керуюча магазином Анна Корсун.


А ось Олесі коронавірус зовсім не страшний. Прийшла в торговий центр розвіятися.

«Я не думаю, що цей вірус так небезпечний саме у нас в Україні тому, що випадків захворювання, не думаю, що їх занадто багато. Я все одно буду гуляти», — каже дніпрянка Олеся Шевченко.


У торгових центрах посилили дезінсекцію приміщень. У кінотеатрах працюють лише невеликі зали до 200 осіб. А працівники роздають всім відвідувачам антибактеріальні серветки. Дитячі ігрові зони ніхто не закрив, тільки скасували масові святкування.

Через карантин міська рада скасовує заплановані концерти та спортивні змагання. Уже не продають квитки ні в театрах, ні в цирку. Всі заходи відклали мінімум на три тижні.

На карантинний режим перевели і лікарні. Заборонили відвідувати пацієнтів в стаціонарах.

«Прошу роботодавців поставитися з розумінням і по можливості скоректувати графік працівників, чиї діти залишаться вдома через карантин. Шановні жителі Дніпропетровщини, такі заходи — не причина для паніки, а лише необхідний засіб профілактики. Це необхідно, щоб епідемія коронавирусу і далі обходила Україну», — говорить голава Дніпропетровської обладміністрації Олександр Бондаренко.


Карантин в Україні триватиме до 3 квітня. Зараз в країні зареєстровано 1 випадок — в Чернівцях. На Дніпропетровщині хворих COVID-19 немає.

Аліна Моренко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: