Карантин не для всіх: в Україні міста масово відмовляються вводити локдаун вихідного дня

Карантин не для всіх: в Україні міста масово відмовляються вводити локдаун вихідного дня - фото 1

До страйку вже приєдналися десять міст, включаючи Львів, Черкаси, Одесу і Луцьк.

Карантин вихідного дня не для всіх. В Україні мери десяти міст країни відмовилися вводити локдаун. До страйку приєдналися Львів, Одеса, Миколаїв, Рівне, Черкаси та інші. Аргументували це вони сильним ударом по бізнесу.

Так, неформально ініціював страйк міський голова Львова Андрій Садовий. Рішення Кабінету міністрів він назвав "дурістю" і "абсурдом". Міська рада також готує позов до суду на введення Кабміном карантину "вихідного дня". Зробити це планувалося після публікації повного тексту постанови.

«Локдаун на вихідні — абсурд. В суботу-неділю закладу сфери обслуговування отримують близько 40% свого тижневого доходу. І це не історія про розваги — це живі гроші, які годують тисячі сімей. Хто буде компенсувати ці втрати?» — написав на своїй сторінці в соцмережі Садовій.

Згодом до страйку приєднався і Миколаїв. Мер міста Олександр Сєнкевич відзначив, що коронавірус поширюється в незалежності від часу і місця. При цьому жорсткі "заходи безпеки значно вдарять по бюджету міста".

«Якщо бюджет міста можна врегулювати, то бізнес просто не витримає такої напруги. Я спілкуюся з представниками готельно-ресторанного бізнесу всі говорять про одне. Якщо їх заклади будуть закриті на "карантин вихідного дня", то сенсу працювати взагалі немає. Це не просто закриті місця харчування кошти на своє існування втратять тисячі працівників цієї галузі. І це напередодні зими фінансово складної пори року», заявив мер міста.

Згодом до акції приєдналося Рівне. Однак там карантину вихідного дня поки не збираються дотримуватися тільки перші вихідні — 14 листопада.

«Проведемо в понеділок свою комісію і тоді вже будемо приймати рішення з цього питання. Про результати відразу повідомимо», — зазначив міський голова Володимир Хомко.

Пізніше від карантину вихідного дня відмовилися Черкаси, Одеса, підконтрольний українському уряду Слов'янськ, Луцьк, Мукачево, Краматорськ і Тернопіль. У Дніпрі ж міський голова Борис Філатов поки що не висловив жодної позицію про карантин вихідного дня.

Відзначимо, що Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль відреагував на страйк і наголосив, що у міських голів немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень уряду. Під час локдауна біля великих міських торгових центрів чергуватимуть співробітники Національної поліції.

Максим Журавель
Максим Журавель журналіст, редактор

Реклама