Карантин на електростанції: як працюють енергетичні підприємства

31 березня, 11:16
Карантин на електростанції: як працюють енергетичні підприємства - фото 1

На карантині працюють виключно в респіраторі і рукавичках.

Уявіть карантин без опалення й електрики. Кілька тижнів у холоді в чотирьох стінах. Без телевізора, комп’ютера, смартфона, у темряві після заходу сонця. Якось моторошно, правда? Аби ці фантазії не стали реальністю — енергетики влаштували для себе карантин, але на роботі. Яка вона самоізоляція на енергостанції? Покажемо далі у сюжеті.

Олександр – машиніст енергоблоку Придніпровської теплоелектростанції. І найближчі 12 днів він та його 189 колег проведуть на роботі. Бо з минулої суботи ТЕС працює у форматі робочого карантину.

На час карантину всі 190 працівників-добровольців житимуть в умовах суворої ізоляції, аби забезпечити безперебійну роботу енергоблоків. Жодних контактів із зовнішнім світом! Щоб коронавірус не потрапив на підприємство і не паралізував його роботу.

«Моя сім'я прекрасно розуміє, що відбувається зараз в країні, яка ситуація. Відпустили добровільно, вони в даний момент знаходяться вдома, сидять на карантині», — ділиться Олександр Богомолов, машиніст енергоблоку ДТЕК Придніпровської ТЕС.

На карантині працюють виключно в респіраторі та рукавичках. До того ж приміщення постійно дезінфікують.

«Респіраторами ми дуже добре забезпечені, ми змінюємо їх раз на дві години, з утилізацією. Виділяються засоби для обробки рук, для обробки підлоги», — розповідає Олександр.

Всередині ТЕС працює, як і до карантину. Але так незвично, — ділиться Олександр, — після зміни не йти додому. Залишатися спати на станції. Там, де раніше були навчальні класи, тепер — спальні.

Тут же, поряд із ліжками, Олександр показує нам проектор!

«Дали нам проектор, у нас є полотно. Ми у вільний від роботи час дивимося фільми», — продовжує Олександр Богомолов.

 

В умовах самоізоляції працюють і на Криворізькій ТЕС. Енергетики діляться: аби карантин пройшов легше — обладнали імпровізований спортзал.

«Для зняття емоційного навантаження і відпочинку персоналу у нас організований міні-спортзал, де встановлені спортивні столи і тренажери», — розповідає Володимир Євграфов, в. о. головного інженера ДТЕК Криворізької ТЕС.

Їжу самі не готують. Її привозять тричі на день.

«Плюс сухпай видається персоналу. Чесно, я почав їсти дуже добре, за графіком. Все смачно, ситно і різноманітно», — ділиться машиніст енергоблоку ДТЕК Придніпровської ТЕС Олександр Богомолов.

Та попри повну ізоляцію, все одно є ризик, що інфекція може потрапити всередину станції. Тому там завжди є лікарі.

«З нами буде знаходиться 5 лікарів цілодобово. Не менш 6 обходів персоналу в добу. Якщо буде підозра на погіршення самопочуття, хворий працівник або відчувший нездужання перекладається в бокс», — пояснює Олексій Фоменко, головний інженер ДТЕК Придніпровської ТЕС.

 

На режим ізольованої роботи перейшли всі теплоелектростанції ДТЕК у країні. Так працюватимуть до закінчення карантину.

«Я впевнений, що завдяки цим заходам, нехай суворим, ми все ж забезпечимо безперебійне енергопостачання, теплопостачання мільйонам українців», — ділиться Дмитро Сахарук, генеральний директор ДТЕК "Енерго".

Крім того, під час карантину, коли більшість підприємств просто зупинилися, завдяки роботі енергетиків група компаній ДТЕК продовжує сплачувати податки і наповнювати бюджет. А це — близько двох мільярдів гривень щомісяця.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: