Кам'янка-Бузька лікарня отримала четвертий апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова та ДТЕК

Кам'янка-Бузька лікарня отримала четвертий апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова та ДТЕК - фото 1

Із жовтої зони — у помаранчеву. Ситуація із Ковід погіршилась у Кам'янці-Бузькій Львівської області. Лікарі наголошують — дуже важливим є посткоронавірусний період. Адже багато пацієнтів потребують реабілітації.

«Пацієнтів стало більше важких. За пацієнтами постійно потрібен догляд», — ділиться анестезіолог Богдан Кулик.

Така ситуація у лікарні Кам'янки-Бузької. Із хворими на Ковід зараз тут працюють шістдесят два медики. Христина Зиблікевич — одна з них.

«Зранку як прийшла на роботу, так пізно ввечері повертаюся. Чоловік в мене спокійно ставиться, бо розуміє, що це є мій обов’язок як спеціаліста», — розповідає лікар-інфекціоніст Христина Зиблікевич.

Лікарці лише двадцять вісім років. Христина ризикує життям уже п'ятий місяць. Усіх пацієнтів пам'ятає за прізвищами. Каже, на зв'язку з ними навіть після виписки. Бо надважливим є реабілітаційний період.

«Через себе все пропускаєш, аналізуєш. Щоб вчасно надати ще медикаменти, додати», — продовжує Христина.

За час пандемії у медзакладі пролікували понад шістсот людей із коронавірусом. Зараз на апараті ШВЛ – один пацієнт. Анестезіолог Богдан Кулик показує, з яким обладнанням починали працювати у березні.

Це неінвазивні апарати, які можуть травмувати людину під час штучної вентиляції легень. І це один з основних недоліків.

«Вони є для пацієнта дуже травматичні і не підтримують багатоденну тривалу ШВЛ», — пояснює анестезіолог Богдан Кулик.

Нещодавно Кам'янка-Бузька лікарня отримала вже четвертий апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК. І це обладнання безпечніше для пацієнтів.

«Нам дуже сподобалось наявність неінвазивного ШВЛ в режимі сіпап. Наші пацієнти дуже добре на нього відкликаються. Дуже добре лікуються в даному режимі», — продовжує Богдан.
«Дякуємо Фонду Ріната Ахметова, що нам допомагає. Нам апарати допомагають в роботі. У нас руки розв’язані, ми можемо чим-небудь іншим зайнятись», — вдячний Ярослав Нетлюк, завідувач відділення реанімації.

Від початку пандемії Львівська область отримала двадцять один апарат ШВЛ від Фонду. На боротьбу з Ковід-19 Рінат Ахметов виділив триста мільйонів гривень.

«Це найбільша благодійна допомога одного благодійника по всій Україні. Ці апарати працюють в медичних закладах Львівщини, і ми сподіваємось, що внесуть свій внесок у боротьбу з Ковід-19 в країні», — ділиться Олег Таращук, генеральний директор ДТЕК «Західенерго».

На апараті ШВЛ людина може перебувати довго. Отже, дуже важливо, аби цей час минув із мінімальними ризиками для здоров'я.

«Ми не знаємо, як в подальшому будуть розгортатися події. Якщо у нас буде ще один апарат ШВЛ, ми зможемо надати відповідну кваліфіковану медичну допомогу», — розповідає Олег Волошин, заступник директора Кам’янка-Бузької лікарні.

Реклама