Кабмін скасував рішення про виплату пенсій на банківські картки

Кабмін скасував рішення про виплату пенсій на банківські картки - фото 1

З 1 вересня 2021 року обов'язкова виплата пенсій, субсидій та соціальної допомоги не буде здійснюватися на банківські картки. Компанія "Укрпошта" продовжить доставляти їх готівкою мінімум до 2023 року. Це пов'язано з неготовністю банківської інфраструктури до такої ініціативи.

Кабінет Міністрів скасував рішення, яке було закріплено в постанові № 277 від 29 березня 2021 року, що з 1 вересня 2021 року виплата пенсій, субсидій та соціальної допомоги буде здійснюватися на банківські картки. "Укрпошта" продовжить доставляти готівку до 2023 року.

Ініціатива б не спрацювала через неготовність банківської інфраструктури та систематичні закриття банківських відділень, пишуть у прес-службі "Укрпошти". Там також зазначається, що зараз банкомати є лише в 4% міст України. Це означає, що 13 млн українців не мають до них доступу і відповідно можливості користуватися банківськими послугами.

«Більшість пенсіонерів просто фізично не має доступу до банкоматів і не може отримувати пенсію на картку. [...] Перехід процесу отримання пенсії з готівкової в безготівкову форму повинен відбуватися поступово і реалізовуватися як право людей, а не зобов'язання. [...] Тому що зараз пропозиція їхати в карантин і оплачувати дорогу до райцентру, щоб зняти гроші з картки, виглядає як частина проблеми, а не рішення», — прокоментував генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

Смілянський додав, що до 2023 року, як і раніше доставку пенсій готівкою і додому здійснюватимуть листоноші і відділення "Укрпошти".

Подати заяву на зміну способу отримання пенсії можна особисто або відправивши пакет документів поштою до Пенсійного фонду.