Кабмін прийняв постанову про компенсацію тим, хто постраждав від вакцинації

Мільйон сімсот тисяч у разі смерті. Таку компенсацію готова виплатити держава, якщо людина помре після вакцинації. Гроші отримають і ті, хто після щеплення стане інвалідом. Кабмін уже прийняв відповідну постанову.
От тільки довести зв'язок між протиковідним уколом та важкими "побічками" – майже нереально, кажуть юристи. Чому? Та як домогтися державної компенсації? Розкаже Інга Лучкіна.
Спочатку температура. Потім — параліч. У такому стані пані Ольга опинилася після вакцинації. Прищеплювалася CoviShield. За власним бажанням.
Зараз жінка — у лікарні з діагнозом "Запалення спинного мозку". Медики дають шанс на одужання. Утім коштує він понад 100 тисяч.
Своєю новою постановою Кабмін дійсно пообіцяв допомагати таким, як пані Ольга. Та аби отримати компенсацію від держави, спочатку треба довести, що людина постраждала саме через вакцину, кажуть мед юристи. Та от зробити це майже нереально.
У постанові Кабмін затвердив: гроші видаватимуть у двох випадках. Або у разі смерті від вакцини – тут сума становитиме мільйон сімсот тисяч. Або якщо щеплення спричинило інвалідність. Ці виплати – менші. Їх поділять на три категорїї. Люди з першої отримають понад шістсот тисяч гривень, із другої – майже вісімсот і з третьої – дев’ятсот вісім тисяч.
Головна умова – аби ця вакцина була придбана за державний кошт. Наразі таких в Україні дві – Ковішилд та Коронавак. А ось за препарати, що дісталися нам як гуманітарна допомога, Уряд відповідальності не несе.
Поствакцинальні ускладнення – ті, що виникли протягом тридцяти діб після уколу, кажуть медики. І сюди не входить біль у руці, висока температура та алергічні реакції.
Та все ж краще ризикнути, ніж перехворіти на коронавірус, упевнена пані Людмила. Жінка підхопила ковід ще у жовтні. Природні антитіла вже зникли. Тому вирішила прищепитися.
Наразі в нашій області – сорок дві тисячі вакцинованих. Медики звітують, за весь цей час протягом тридцяти діб після щеплення померла одна людина. Утім зв'язок між уколом та смертю – не доведено. А от в пані Ольги таки є шанс стати на ноги за державний кошт, кажуть медюристи. Якщо податися зі скаргами до суду. Та виграти справу.



