Кабмін посилив карантинні обмеження

Фото: Дніпро ОДА - фото 1
Фото: Дніпро ОДА

З 6 грудня в Україні набудуть чинності нові правила карантину. Перш за все вони торкнуться невакцинованих людей в "жовтій" зоні епіднебезпеки.

З 6 грудня в Україні набудуть чинності нові правила карантину, які торкнуться невакцинованих людей в "жовтій" зоні епіднебезпеки. Зміни затвердили на засіданні уряду. Про це під час брифінгу повідомила в.о. директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Вікторія Кулик.

Вікторія Кулик - фото 201805

Вікторія Кулик
Фото: Дніпро ОДА

«COVID-19 щодня нагадує про себе. А медики неймовірними надзусиллями не дають підступному вірусу розправити крила. Хотілося, щоб до боротьби з пандемією долучалося все більше людей. Все, що потрібно, – прийти до найближчого пункту щеплення та вакцинуватися», – зазначила Вікторія Кулик.

Вона додала, що нині Дніпропетровщина продовжує знаходитися у "червоній" зоні епідемічної небезпеки. Аби безперешкодно користуватися транспортом, заходити до непродовольчих магазинів, потрібно мати сертифікат про повну вакцинацію від коронавірусу. Можна ще пред’явити негативний результат ПЛР-тесту.

Більш жорсткі обмеження ввели, зокрема, для регіонів жовтої карантинної зони. Стосуються вони роботи закладів культури, громадського харчування, торгових центрів, спортзалів, басейнів, фітнес-центрів, салонів краси непродовольчих ринків і магазинів. Усі зможуть працювати за умови вакцинації всього персоналу. "Зелені" або "жовті" СОVID-сертифікати повинні мати при собі і відвідувачі.

Альтернатива – наявність негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус, зробленого не раніше, ніж за 72 години, або експрес-тесту на визначення антигена. Можна надати і е-довідку про одужання з порталу "Дія".

Скоротили й термін дії деяких COVID-документів. Так, "жовтий" онлайн-сертифікат або паперова довідка про вакцинацію однієї дозою замість 120 буде чинною 30 днів.

Ще одне нововведення "жовтої" епідемічної зони – 100-відсоткова вакцинація працівників освітніх закладів. В іншому випадку – дистанційне навчання. Або відсторонення від роботи тих, хто не імунізований.

Під забороною проведення масових заходів. За сертифікатом про вакцинацію або негативним COVID-тестом – міжобласні та міжнародні пасажирські перевезення.

Реклама

Реклама