Із підтримкою США ми можемо стати членами НАТО, — Арсеній Яценюк

27 січня, 15:56
Із підтримкою США ми можемо стати членами НАТО, — Арсеній Яценюк - фото 1

Двічі Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що зараз з’явилася можливість, яку влада втратила у 2008 році, а саме — здобути членство в НАТО.

Політик вважає, що є шанс зробити це з новою адміністрацією США, яка захищатиме і підтримувати Україну.

«Переконаний, що це дуже чіткий знак, що Сполучені Штати за адміністрації Байдена зроблять все можливе, аби Україна отримала план дій щодо членства в НАТО», — підкреслив Арсеній Яценюк.

Це може стати історичною місією нової адміністрації США:

— Захистити Україну, зробити Україну невід’ємною частиною найсильнішого демократичного альянсу у світі — НАТО.

Арсеній Яценюк вважає, що на порядку денному двосторонніх відносин України та США насамперед має стояти відновлення територіальної цілісності та незалежності України:

— Ми переконані, що американська адміністрація ніколи не визнає незаконну анексію, тиснутиме на Росію та накладатиме санкції, доки РФ повністю не виконає Мінські домовленості — не в російській інтерпретації, а в українській, в інтересах українського народу.

Окрім того, він висловив сподівання на підтримку економічних реформ в Україні з боку нової адміністрації США.

Ще одне питання на порядку денному — це підтримка українського війська, — підкреслив політик:

— Ми переконані, що нова адміністрація допоможе українській армії стати більш потужною і надасть їй літальну оборонювальну зброю.
«Очікуємо, що адміністрація відновить міцний альянс між Сполученими Штатами та Європейським Союзом. Адже це була ціль Росії — підірвати єдність між США та ЄС і так перемогти в битві проти демократії в Європі та Штатах», — наголосив він.

Ще одним викликом для України Арсеній Яценюк назвав корупцію:

— Уряд і Президент України мають бути рішучими у впровадженні реформ і відновленні програми з МВФ. Незважаючи на те, що це дуже болючий шлях, але нам треба його пройти.

Арсеній Яценюк підкреслив, що "дуже оптимістичний" щодо майбутнього двосторонніх відносин:

— США пройшли тест на демократію. Після усього, що трапилося, США стали навіть сильнішими. Сполучені Штати були, є і будуть взірцем реальної демократії. А що сильніша Америка, то сильніша Україна, і навпаки. Тож маємо об’єднати зусилля і зробити США та Україну більш процвітаючими. І ми маємо можливість цього досягти з новою адміністрацією і новим Президентом США.

 

Поділитися: