Історія життя Олександра Поля

Історія життя Олександра Поля - фото 1

Його називають Колумбом Придніпров’я та батьком Катеринославу.

Олександр Поль за 30 років зробив з аграрного містечка індустріальний регіон. Він брав участь у селянській та земській реформі. І завдяки його праці до міста проклали залізницю. 34 телеканал продовжує цикл сюжетів про життя видатного жителя нашого міста.

Олександр Поль народився 1 вересня 1832 року в сім’ї поміщика. Навчався в Естонії, здобув юридичну освіту. І повернувся до рідного Катеринослава. Вдома молодий Поль стає членом комітету з облаштування селянського побуту.
О. Поль усе життя відстоював інтереси рідного краю. 15 років вивчав геологічну будову Криворіжжя, проводив аналізи місцевої руди. І довів, що родовище можна використовувати. Він розумів, що для видобутку копалин потрібне фінансування. Поль знайшов підтримку у французів. Одночасно, у 1884 році, до Катеринослава прокладають першу залізницю. І будують перший стаціонарний міст через Дніпро. Це був величезний крок уперед для міста у ХІХ столітті.

«До того моменту Катеринославщина не розглядалася як регіон, де б могла бути залізниця. На Харків, на Одесу йшли. Тобто наш регіон був такою економічною пустелею», — каже доктор історичних наук Ігор Кочергін.


У місті почався розвиток металургійного виробництва. До Катеринослава їдуть працювати люди. За півстоліття кількість населення тут виросла з 17 до 100 тисяч.

«Поль, коли помер, залишив після себе регіон, який змінився до непізнаваності. Руда, залізниця, міст, розвиток інфраструктури», — продовжує Ігор Кочергін.


Олександр Миколайович помер 7 серпня 1890 року від серцевого нападу. Поховали його на Севастопольському кладовищі. Тепер це парк.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.