Історія про медика, який усе життя присвятив боротьбі з інфекційними захворюваннями

08.05.2020, 16:09
Історія про медика, який усе життя присвятив боротьбі з інфекційними захворюваннями - фото 1

Інфекціоніст із 30-річним стажем Михайло Леонов вважає коронавірус черговим викликом у його кар'єрі.

За його плечима досвід протистояння спалахам дифтерії та дизентерії. Нині він лікує хворих на коронавірус. Заради захисту та порятунку інших він щодня ризикує здоров’ям. Телеканал "Україна" продовжує цикл сюжетів #Дякуємолікарям. Наступна наша історія про медика, який усе життя присвятив боротьбі з інфекційними захворюваннями.

Понад сто років. Стільки віддала медицині родина Михайла Леонова. Каже: про те, що все життя проведе у білому халаті, знав із дитинства. Він — нащадок династії лікарів.

«Із дитинства бачив роботу батьків, бабусь, дідусів. Мати, батько, бабуся, дядько і син теж у мене лвкар», — розповідає завідуючий інфекційним відділенням Дніпрорудненської лікарні Михайло Леонов.

Нині окрім звичного білого халату Михайло щодня вдягає захисний комбінезон. Лікарня, де він працює, перетворилася на шпиталь для хворих на коронавірус. Пацієнтів з іншими діагнозами — відділення не приймає майже місяць.

«На сьогодні у нас три пацієнти. Це чоловік і дві жінки, з них одна — медпрацівник. А до цього у нас було п'ять пацієнтів, чотирьох ми виписали з одужанням. Одна жінка, на жаль, померла», — продовжує Михайло.

Нині кожен п'ятий інфікований коронавірусом в Україні — медик. Загалом цей діагноз підтвердили у двох тисяч шестисот шістдесяти працівників медзакладів.


«Раз ти став медиком, ти пішов у цю професію, ти повинен виконувати свою роботу. Виконувати її максимально добре. Щоб держава забезпечувала медпрацівників гідними зарплатами. Підвищувала мотивацію. Будемо сподіватися, що це станеться найближчим часом», — ділиться Михайло Леонов.

За майже 30 років роботи в інфекційному відділенні Михайлу довелося протистояти спалахам гепатиту, кору, дизентерії, дифтерії. Пандемію коронавірусу сприймає як черговий виклик:

— Чергова епідемія пройде, настане момент, коли ми будемо працювати у звичайному режимі звичайного інфекційного відділення і лікувати все тих же хворих. Треба дочекатися цього моменту, попрацювати ще, полікувати хворих і все буде добре.

Аби подякувати за працю усім медикам, Фонд Ріната Ахметова та телеканал "Україна" розпочали спільний проєкт — #Дякуємомедикам. Настав час сказати спасибі тим, хто щодня ставить наше життя вище за власне. Історія кожного українського медика, який протистоїть коронавірусу — унікальна та має бути розказаною.

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.

Поділитися: