Історичні події робочого тижня

Перша республіканська конституція Франції - фото 1
Перша республіканська конституція Франції

Цей тиждень видасться багатим на різноманітні події.

22 червня 1941 року нацистська Німеччина напала на СРСР, почалася війна, яка закінчиться тільки через три з гаком роки. У зв'язку з початком війни, швидким просуванням вермахту і нагальною евакуацією радянських органів влади в тюрмах Львова почалися розстріли в'язнів, яких підозрювали в зв'язках з Організацією українських націоналістів. Загальна кількість жертв розстрілів коливається між 2358 і 2752 людьми.


23 червня 1865 року завершилася Громадянська війна в США. У цей день здалися останні бійці армії Півдня, під командуванням генерала Стенда Уейті. В ході війни відбулося близько 2 тисяч дрібних і великих битв. У цій війні громадян США загинуло більше, ніж в будь-який інший з воєн, в яких брали участь США - 616222 солдата і від 50 до 130 тисяч мирних жителів.
Історичні події робочого тижня - фото 119386

24 червня 1793 року французький Конвент прийняв першу республіканську конституцію, яка проголошувала верховенство влади народу. Також вона містить в собі постанови про суспільну допомогу та громадську освіту. Ще вона відрізняється більшим демократизмом в політичному відношенні: вибори зроблені прямими, ценз скасований, вік виборців з 25 років знижений до 21-го. Законодавчі збори передбачалося обирати на рік, з правом видавати декрети і пропонувати закони. Запроваджувалася наступна норма - якщо протягом 40 днів після оприлюднення одна десята частина первинних зборів в половині загального числа департаментів плюс один не опротестує прийнятого законодавчими зборами проекту закону, то останній робиться законом (в іншому випадку збираються первинні збори, на яких народ може тільки висловитись “за” або “проти”). Виконавча влада вручалася комітету з 24 осіб, що призначаються законодавчим корпусом з числа кандидатів, представлених департаментськими зборами. Для перегляду конституції було досить тільки бажання однієї десятої частини первинних зборів в половині загального числа департаментів плюс 1.

25 червня 1998 року офіційно вийшла операційна система «Windows 98». По суті, дана ОС - це оновлена версія Windows 95, як і раніше є гібридним 16/32-розрядним продуктом, заснованим на MS-DOS 7.1. Поліпшенням піддалася підтримка AGP, допрацьовані драйвери USB. Додана підтримка роботи з декількома моніторами і підтримка WebTV. Як і в Windows 95 OSR 2.5, в інтерфейс системи інтегрований Internet Explorer 4, а в Windows 98 Second Edition - Internet Explorer 5.
Історичні події робочого тижня - фото 119385

А 26 червня 1945 року на конференції в Сан-Франциско представники 50 держав підписали Статут Організації Об'єднаних Націй. Серед її засновників була радянська Україна, яка і в період незалежності є членом ООН.
Історичні події робочого тижня - фото 119383

Олександр Воловоденко

Хочете отримувати оперативні та важливі новини? Підписуйтеся на наші канали в Telegram і Youtube, сторінки в Instagram, Facebook і Twitter. А також приєднуйтеся до нашої групи на Facebook: там ви маєте можливість публікувати власні новини.